| AndraSt a întrebat:

Viata ta, crezi ca e un blestem de la Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| stefan22 a răspuns:

Sunt curios in primul rand ce te-a determinat sa pui o astfel de intrebare.Ca sa iti raspund totusi, nu.Indiferent de problemele personale, de neintelegeri, de sentimente negative, nu trebuie sa asociezi viata cu un blestem.In viata nu poti avea parte numai de lucruri bune...Intotdeauna vor exista si lucruri rele ce se vor ivi ca sa le compenseze pe cele bune.In univers totul se afla in echilibru si nimic nu poate exista fara opusul sau.Gandeste-te la o balanta in care ai avea 2 greutati. Daca una ar fi mai usoara decat cealalta, balanta s-ar dezechilibra si ambele greutati ar cadea.La fel se intampla si in univers si in viata noastra.Balanta trebuie echilibrata sub o forma sau alta. Viata este, in concluzie, un dar, singurul dar de pret pe care un om il poate primi.

11 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Nu! sunt numai rezultatele bunatatii mele

| AdeNoid a răspuns:

NU,viata este un dar pe care fiecare il primestehappysi trebuie sa te bucuri de el

| Kesha1428 a răspuns:

Nu

| MâţaD a răspuns:

Viata este un dar primit de la dumnezeu, in nici un caz un blestembig grin

| Kittynika a răspuns:

Dumnezeu nu blestema pe nimeni,nici viata cuiva macar, Dumnezeu nu ne pedepseste ci doar permite ca cel cu cornite sa ne faca rele, gasesti asta si in Bibliewinking

| Piscotel a răspuns:

Nu, cred ca este un dar.

| AlicePotato a răspuns:

Viata e un drum spre fericire, depinde cum il parcurgi. Si mai e expresi : daca viata iti da lamai, iti faci o limonada!
bucurate de viata la maxim!

| ღChloeeღ a răspuns:

E un dar, nu e un blestem happy Cel putin pentru minewinking

| Raisuka a răspuns:

Nu viata nu este un blestem! Viata este un test.

| Alexandra12798356 a răspuns:

Nu...oricate necazuri ai avea, cum sa cred asta? de fapt cum sa creada oricine asta? viata e frumoasa oricat de grea ar fi.si ar trebui sa te bucuri de ea ca-n vremurile-astea nu sti cat ar mai putea dura straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare ii pprostia omeneasca.Numa' cand vad poza de la avatar, pe langa intrebarea asta stupida, imi vine sa ies afara si sa sar in piscina.