| BananaSuparata a întrebat:

Vine ziua unei prietene foarte bune pe care o cunosc de 2 ani, si o cam plac. Nu stiu ce sa-i iau de ziua ei. Ma gandeam sa-i dau 100 lei si o floare / un trandafir ceva? Sau 50, floare si ciocolata? Habar nu am. Multumesc puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i da bani. Ia-i tu ceva ce sa-i placa mult de tot. Ia-i un trandafir (e cam 8 lei un fir), si cumpara-i ceva ce sa-ti aduca aminte de tine. Ceva pe care sa-l vada zilnic sau sa-l foloseasca. ori o bratara, ori un lantic pentru gat sau chiar un pandantiv sau o pereche frumoasa de cercei.

De asemenea, poti sa-i cumperi un tablou, sau orice altceva crezi tu ca i-ar face placere sa primeasca. Dar nu-i da bani happy

Sper ca te-am putut ajuta! happy

3 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Ce varsta are?

| Florenta16 a răspuns:

Cum sa ii dai bani fetei pe care o placi, si iti mai este si prietena foarte buna. Nu face asta, cumpara-i un buchet de trandafiri, si cu o felicitare, si daca vrei si un ursulet sau o cutie de bomboane mai scumpa, daca te duce bugetul. Va aprecia mai mult florile decat orice suma de bani happy

| Rosca_Larisa_1999 a răspuns:

Nu ii da bani, trebuie sa vada ca o cunosti, fetelor le place asta. I-ai un trandafir alb, ca sa fie mai special, cumparai o brata, apoi un ursulet, si pune bratara pe labuta ursuletului, sau pune bratara/inelul/colierul intre petalele trandafirului.
Surprinde-o, o va face foarte fericita.