| MerishorLoveGirl a întrebat:

Voi ce cadou de Craciun le faceti parintilor? Eu as vrea sa incep de acumlaughing
As vrea sa le fac ceva manual...si tatalui si mamei ceva diferit... Ceva idei? Multumesc mult

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Obișnuiam să fac surprize părinților în ajunul sărbătorilor de iarnă, era o atmosferă euforică, schimbam globulețe din pomul de crăciun, luam alt brad, completam sau modificam ceva, mama era mereu surprinză de ce făceam eu, acum toate au devenit niște amintiri care îmi aduc din belșug lacrimi care îmi ard fața pentru că nu o mai am de doi ani iar tata este extrem de bolnav și nu știu ce fel de sărbători voi avea acest an.
Pa, pa.

| MerishorLoveGirl explică (pentru Legiuitoarea):

Imi pare foarte rau de tatal tau sad

| floripufi a răspuns:

Poti sa iei note bune la scoala.Si asta e un cadou.

| MerishorLoveGirl explică (pentru floripufi):

Am note bune si ff bune la scoala...9 si 10 doarla mate am doi de 8 si un 9...

| floripufi a răspuns:

In principiu, un cadou trebuie sa contina ceea ce si-ar dori persoana respectiva. Dar oare ce si-ar dori mama si tata?
Iata cateva idei, mai mult sau mai putin originale, dar utile si elegante, potrivite pentru parintii tai.

Pentru mama poti alege:
- un set format din fular si o pereche de manusi, fiind utile oricui in anotimpul rece;
- o bijuterie mica, ca de exemplu o brosa;
- o cutie de bomboane, frumos impachetata, sau, daca esti destul de mare si te poti descurca in bucatarie, ii poti pregati mamei prajitura preferata;
- un album cu cele mai frumoase poze pe care le-ati facut impreuna;
- diferite produse pentru ingrijirea tenului sau a parului.

Exista o sumedenie de idei de cadouri pentru tata care va pot salva in cazuri neinspirate:
- un portofel, in care poti pune o poza, de dimensiuni mici, cu tine si tatal tau.
- muzica este unul din cele mai raspandite cadouri utile si elegante: daca stii exact ce gusturi are, poti achizitiona un CD cu muzica preferata;
- produse pentru fumatori daca este cazul (eventual o pipa frumoasa, o bricheta sau o scrumiera);

- o agenda, care ii poate fi utila la serviciu, si astfel poti fi sigur ca nu va uita niciodata cine i-a daruit-o;
- un DVD cu filmul lui preferat.
Inainte sa cumparati un cadou pentru parintii vostri, incercati sa aflati din timp ce le-ar prinde bine sau ce si-ar dori.

Vezi si: Idei de cadouri pentru copii de Mos Nicolae
Vezi si: Legenda lui Mos Nicolae
Vezi si: Poezie: Mos Nicolae

Acest articol poate fi preluat doar cu acordul scris al www.calificativ.ro si intra sub incidenta legii copyrightului!

Anunturi Google

Cadouri Sarbatori
Cutii cadouri, funde si accesoriicadou, felicitari Craciun business - www.cadourisarbatori.ro

Accesorii Extensii Par
Aparat Cheratina, Perie, ClipsuriMicroringuri, Croseta Inele

| crooxel a răspuns:

Cumpara'ti lut sau plastilina fimo si fa'le cate un elan sau ceva specific poate cate o cizma happy. mda... ar mai fi ceva: cauta pe net cum se fac globurile alea cu zapada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mamei tale ai putea (cu un ciocan si cuie) sa faci o cutie,fara capac,pe care o decorezi, pentru a fi cutie de bijuterii
Tatalui tau ai putea sa ii dai o felicitare,facuta doar de tine, in care sa scrii tu o poezie si multumiri ca e tata bun, etc.
P.S:nu e asa complicat cum pare laughing
Funda?

| covaci101 a răspuns:

Da,amintirile de Anul nou şi Crăciun sunt cele mai frumoase şi este bine dacă ai început să te gandeşti încă de pe acum! Dacă te pricepi la picturi ai putea să le faci cate o caricatură amuzantă! laughing

| Era256 a răspuns:

Ok