| SEBASTIANDER a întrebat:

Voi ce credeti ca sinucidera unui om este din lasitate, curaj, prosteala sau tristete?

6 răspunsuri:
| Vasya a răspuns:

Eu cred ca atunci cand un om se sinucide este din cauza unei probleme care il depaseste. Dar sinuciderea nu este rezolvarea.

| MrSpooky a răspuns:

Multi se sinucid din prostia aia de dragoste
alti din cauza bauturi si datoriilor prea mari
deci toate 3 in afara de curajlaughing

| Raluka98 a răspuns:

Si lasitate si prosteala si tristete

| bia0000 a răspuns:

Niciun om nu trebuie sa fac asa ceva indiferent cat de amarata i se pare viata
totusi cred ca este si din lasitate,tristete,nejudecata si faptul ca a cazut intr-o puternica depresie,oricum este impins de ceva de anumiti factori,dar este o moarte dureroasa si niciodata nu trebuie sa comiti acel act in primul rand trebuie sa te gandesti la ce lasi in urma:o familie care nu-si va reveni niciodata, pe parintii tai, in general mama care nu o sa suporte calvarul stiindu-si copilul mort intr-un cat legea firii este ca un copil sa-si inmormanteze parintii si nu invers

| bebyInocent a răspuns:

Din tristete atunci cand nu mai suporta lumea asta si se simte neajutorat si eu dc intri la mine sa vezi ca am o intrebare cum sa moriwinkingiti zic din propria experienta nu mai rezistisadsadsadsadcryingcryingcrying

| xAnDrEyX a răspuns:

Sebastian buna in trebare. Toate variantele sunt corecte in afara de ''curaj'' cel putin asa cred. Un om se poate ucide din lasitate fiindca ii este firca de ceva anume. Prostela seu sinucide pentru niste lucruri care au o rezolvare dar el nu o cauta si apeleaza la posibilitatea asta. Tristete este asa deprimat incat crede ca viata numai are rost poate i-a murit ceva drag ce stiu eu. Funda?