| littlethings23 a întrebat:

Voua nu vi-se pare ciudat? La scoala mai toata lumea zice ca sunt afona, adica am cantat la ora de muzica iar doamna a spus ca i-am dat dureri de cap, si cu prietenii cand cant imi spun ca am o voce foarte buna. E din cauza faptului ca atunci cand am emotii mi se subtiaza vocea?

Răspuns Câştigător
| Karinakari99 a răspuns:

Probabil că tu ai voce, dar ai emoţii când cânţi în faţa clasei(în faţa prietenilor se pare că ai mai mult curaj).Şi mie mi s-a întâmplat. Când ai curaj dai tot ce poţi din tine şi cânţi bine. Când te mai pune să cânţi la şcoală imagineză-ţi că toţi colegii sunt prietenii tăi care te încurajează spunându-ţi că ai o voce foarte bună.Din cauza emoţiilor cu siguranţă.Dar există şi probabilitatea cât de mică să fi afonă, deşi nu cred. Încearcă să laşi emoţiile la o parte! Succes!winking