| rtvgewrdv a întrebat:

Vreau sa ma apuc de parkour si imi trebuie un site sau niste tutoriale care invata pas cu pas. Funda! MERSI

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă accepți: Un avertisment pentru unele persoane si celor neatenti care se incred prea mult in abilitatile lor fizice si/sau nu iau in calcul riscurile implicate, sunt de multe ori treziti la realitate cu un soc puternic, sau mai rau, grav accidentati (sau morti de-a binelea). In universul Parkour-ului, ideal este sa combini fizicul cu psihicul, forta cu controlul. Este ridicol sa cauti libertatea si sa ajungi paralizat intr-un carucior, deci sfatul este : maxima prudenta.