| anonim_4396 a întrebat:

Am 11 ani si vreau sa ma apuc de parkour. Exista vreo sala unde se practica in Craiova de unde as putea invata? Daca da: Unde este?

Răspuns Câştigător
| PavelVladescu a răspuns:

La varsta de 11 ani nu, abia dupa 14 ani poti sa te duci la o ""sala"" dar poti sa inveti si singur in primul rand fa asa:
1-invata schemele: http://www.youtube.com/watch?v=MHZAF-MU6DY
dar iauo usor:
1-speedvault
2-lazyvault
3-landing de la inaltime 1-2m +roll
4-cat
5-monkey
6-king kong
7-tiktak
8-tornvault
apoi
9-flip
10-frontflip
11-crazyspin
12-backflip
in ordinea asta trebuie sa le faci si vei reusi fara probleme.
ps:MAI FA si exerciti pe ici pe colo si le vei reusi pe toate

Deci sper ca te-am ajutat funda terog