| niky01 a întrebat:

Vreau sa-mi acordez chitara cu ajutorul unui acordor electric de la KORG si nu imi dau seama cand e acordata ..adica stiu ca, cand punctual este la mujloc si este de culoare verde este acordata dar la fiecare coarda imi apare vreo cinci litere ex:F#, E b.la care dintre aceste litere trebuie sa stea puncul la mijloc adica sa fie verde pentru fiecare coarda?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea inteleg ce vrei sa spui... straight face Chitara e acordata atunci cand ecranul sau beculetul acordorului tau se face verde. F# - este Fa diez [cred]. Fiecare coarda are o litera. E- Mi, A-La, B-Si, C-Do, G-Sol, D-Re :] Tu trebuie sa ciupesti coarda a carei litere apare pe ecran. -sper ca nu am spus prostii- laughing

| niky01 explică (pentru anonim_4396):

Mi e cea mai subtire sau groasa?

| niky01 explică (pentru anonim_4396):

Si nu apar litere pe ecran dupa ce ciupesti coarda apar lkitere

| anonim_4396 a răspuns (pentru niky01):

Pai ai 2 corzi Mi. Prima si ultima [cea mai subtire si cea mai groasa]

| anonim_4396 a răspuns (pentru niky01):

Da, sau asa.

| fear1234567 a răspuns:

Incearca pe youtube cu un titlu de genul:acordarea chitarei..si incerci sa retii bine sunetul acela.

Întrebări recente