| jess179 a întrebat:

Vreau sa scriu cantece, dar nu imi vine nici o idee despre ce sa scriu.Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Scrie si tu intr-o nota vinovata despre cheiul Dambovitei, serele din Gradina Botanica si zona halelor vechi de la termocentrala.

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Muzica buna e despre iubirehappy

| Artegor a răspuns:

In primul rand, trebuie sa gasesti un gen muzical care sa te avantajeze. In al doilea rand, trebuie sa alegi o tema generala care sa apara cam in toate cantecele, pentru a te individualiza ca si artist. In al treilea rand, trebuie sa iti definesti un stil de a compune, pentru ca orice traire sau sentiment ilustrat in cantece poate fi definit in zeci de feluri. Daca vrei, contacteaza-ma si iti detaliez