| mihaelaf a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri mai triste, de indiferenta, asteptarea unui lucru noubig grin.Multumesc!:*

4 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.

`
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.
`
Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.
`
Cel mai dureros mod de a`ti fi dor de cineva e sa stai chiar langa el, stiind ca nu il poti avea.
`
Se iarta, dar nu se uita lucrurile ce dor
`

| StaceyG a răspuns:

INDIFERENTA

Stiu am un talent nativ,sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ

Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu:X

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult... Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut

Vreau ceva doar pentru mine,ca stiu cum sa-mi mearga bine,daca ma intreb de tine...du-te tare cat te tine!

Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii…dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu

orice minut,e un inceput,viata merge inainte indiferent de ce ai facut,poate ai gresit, poate ai mintit,ti-am mai spus,ne vedem acolo sus

Te tin la distanta,Ma fac ca nu iti dau importanta,Situatia`i mai complicata,Sunt o fata RASFATATA

Multi imi gasesc defecte impresii in cap,zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

Nu incerca sa ma judeci dupa aparente,Sau dupa vorbe scoase de niste zdrente

Am invatat sa iubesc tot ce era al meu,Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!

Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta,Zambeste celor pe carere ai iubesti,sa simta dragostea ta,Iar daca vreodata cei pe care ai iubesti te vor trada,zambeste sa simta indiferenta ta

Intodeauna fetele au iubit cu inima, dar cum baietii nu au reusit sa treaca dincolo d forme, s`au hotarat si fetele sa nu mai treaca dincolo d portofele

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme,tot as glumi!,pentru ca stii,viata e grea si lumea e rea,Cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa?

Barfa'i pentru prosti,deci lasa'i sa vb lasa'i sa se agite stii ca nu conteaza,in lumea printeselor nu exista rautate

Nu sunt fitoasa nici alintata dar stii ceva nu ma lua drept papusa ta! Am sa-ti mai dau inca o sansa dar intr'o alta viata,cat despre mine:nimic din ce misca nu ma misca

iubesc doar ceea ce apreciez,protejez doar ceea ce imi e mai scump,si ajung mereu unde imi propun

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu-mi trebuia!

TRISTE

Am renuntat la tot doar ca sa le fie lor bine asta e soarta unora sa sufere toata viata iar altora nici macar nu le pasa.

Nu sunt rea, sunt smecheritza si stiu sa ma fac iubita, hai sa facem o`ncercare, sa vedem care pe care

De-acum pun punct,
Sunt pregatita viata s-o infrunt
O sa fiu si eu o hoata,
N-o sa las tarfele-n fata!

! 6 adevaruri in viata
1) nu poti sa iti atingi toti dintii cu limba.
2) toti idiotii incearca dupa ce citesc asta.
3) primul adevar e o minciuna.
4) zambesti acum pentru ca esti un idiot.
5) vei trimite mai departe unui alt idiot.
6) inca mai ai un zambet pe fata

Accept provocarea, ador schimbarea, DAK NU S-A MODIFIKT nimic DIN CE-A FOST!

Stii cum e la noi in scoala?
Doamne feri ca n-o fii boala:
Tocilarii stau si-ngtit...
Restu', ...nu se compromit,
Nu-nghit ce altii au spus
Privesc cu tupeu de sus

Iubeste BAIATUL care iti spune ca esti "frumoasa"
si daca iesi cu el nearanjata,
nu-i pasa

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Eva_3284 a răspuns:

Acela care nu se iubeste pe sine insusi nu stapaneste nimic pe lumea asta…
Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor.
I Was there for you, Remember that.
Deoarece ai ochii deschisi crezi ca vezi?
Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita cum ii cheama.
Sexul si golful sunt cele doua lucruri de care te poti bucura, chiar daca nu te pricepi la ele
Nu am dat gres. Pur si simplu am descoperit 10, 000 de idei care nu functioneaza.
Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o persoana esti intreaga lume.

Întrebări recente