| iavnroxana1997 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri noi dragoste,triste, vesele orice!
Mersi :*

Răspuns Câştigător
| paaauul a răspuns:

• ♥ Acceptă ca din tine numai bine o să se nască, fiecare trebuie să înveţe să zâmbească.
• Pe mine nu ma asteapta nimeni, nicaieri, niciodata!
• Drumul lung începe de unde ai obosit.
• — Sper sa-ti dai seama ce fel de persoana esti.Si ca nici macar nu stii prietenii sa-i pretuiesti. •
• Promise poveşti au rămas trecute pe liste. Ea ştia să râdă chiar şi în clipele triste.
• Tac, am zis destul!
• Nu are nici o noima sa cersesti prietenia.
• Cea mai bună metodă pentru a nu ţi se mai rupe inima vreodată este să te prefaci că nu ai una.
• Pentru că ne place să acţionăm copilăreşte!
• Pentru ea a fost un joc, a dat ultima cu zaru', ai câştigat mult timp să bei, deci goleşte paharu'!
• Mulţi oameni ar învăța din greşelile lor dacă nu ar fi atât de ocupaţi să le nege!
• M.am plictisit de toate prefăcutele care se cred prietenele mele.
• Daca planul A a esuat.Nu uita, alfabetul mai are 25 de litere!
• Zâmbesc pentru ca exista persoane care ma fac cu adevarat fericita.
• Vrei o fată perfectă? Cumpără-ţi o papuşă barbie!
• Ştii care este partea bună atunci când pierzi sau îţi este luat ceva? Că vei fi atât de orgolios sau atât de scârbit, încât nu îl vei mai vrea înapoi.
• Viaţa mea e un haos total, dar pot să jur că-mi place aşa!
• Fără probleme nu există viaţa adevărată... Mereu ai să primeşti, o zi rece, una caldă!
• Pot să zâmbesc si să sufăr! Viaţa m-a făcut să nu arăt nimic din ce simt, pentru că se va găsi cineva care să îşi bată joc.
• Tu, rămâi cu cei pentru care m-ai dat deoparte.Nu dau nume că oricum ce ne-am propus e acum departe. :]
• Ştiu că visele de atunci n-o să le învii. Dar măcar tu, ridica-mă într-o zi.

FUNDA?:*

3 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

-As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc.
-Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine.
-Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.
-ubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit.
-De cate ori vei privi cu ura si manie, de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie.
-Distanta ne desparte, dar noi nu ne despartim.
-E greu sa zambesti atunci cand ti-e greu.
-Daca ma gasesti vreodata am nevoie sa ai incredere.
-Odata eu spuneam TE IUBESC, la fel si tu spuneai, TE URASC.Azi e totul invers,tu ma iubesti,iar eu te urasc.
-Urasc sa te vad zambind si eu sa plang,urasc cand treci pe langa mine si nu ma bagi in seama,urasc ca te-am iubit.
-Daca pentru durere s-ar da bani,as fi cel mai bogat om de pe pamant.
-Barbatii sunt ca pantofii, cei frumosi te costa.
-Cenusareasa e dovada ca o pereche de pantofi iti poate schimba viata.
-Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri.Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri. Ștergi o lacrimă,dar nu poți să ștergi amintiri.
-O vezi? Nu e trista, chiar deloc, zambste suav, are privirea de foc.E dulce si o iubesti, stii bine, dar ea, deja nu se mai gandeste la tine.
-Am luat palme după palme, acum dau pumni înapoi.
-În trecut toate au dispărut, o luăm de la început și mergem înainte.
-____[Nu`mi spune mie ca suferi]____[Si ca treci printr`O pasa trista]____[Daca`ti plange inima dupa mine,]____[Inghite`O batista!]____`
-Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.
-O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.
✿ Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei ✿
✿ Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare ✿
✿ Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI ✿

✿ Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. ✿

| CristiMihai a răspuns:

Buna adauga id meu de mess cm.djmix si vorbim acolo