| Icss a întrebat:

Vreau status de tristete, de dor. Va roogpuppy dog eyes dau fundita evidentkiss mersi >muultbig grin

Răspuns Câştigător
| KiddFaraSentimente a răspuns:

01. A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna
02. A cazut si ultima petala de trandafir… s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna
03. A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!
04. Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine…
05. Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart…
06. Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!?
07. Am invatat ca dureaza ani sa câstigi încredere si doar câteva secunde sa o pierzi.
08. Am invatat sa plang cu zambetul pe buze….
09. Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine…
10. Am visat prea mult ce nu trebuia…am vrut prea mult ce nu trebuia…acum toti sunt fericiti….iar eu plang printre zambete si rasete…
11. As vrea sa fiu cum o sa fiu Asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu Lasati-ma sa fac si bune si rele Ca sa stiu macar ca sunt greselile mele…
12. As vrea sa fiu un fulg de nea chiar daca as trai putin macar as fi pentru o zi fericita si apoi as muri linistita…
13. As vrea sa pot da timpul inapoi… sa intorc clepsidra… si sa te pot privi din nou in ochi… sa pot sa-ti spun cat te iubesc!
14. Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o voi avea…
15. Atinge steaua de neatins si nu-i uita pe cei care au crezut in tine…
16. Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul…
17. Cand iubeste un baiat !
18. Cand razi toti vor rade cu tine…dar atunci cand vei plange o vei face singur
19. Cand se zbate pe uscat
20. Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca…
21. Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!
22. Caut cu o torta stinsa… raspunsuri inghetate pe veci…
23. Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape
24. Ce sa fac ca lacrima sa nu se mai plimbe pe obrazul meu?
25. Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul…
26. Daca as putea rade , nu as mai plange…
27. Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele…
28. Daca toti oamenii ar sti ce spun ceilalti despre ei, n-ar mai exista in lume nici macar patru prieteni.
29. Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea!
30. Dar mai grea a unei fete
31. De ce ai ales sa ma minti cand puteai sa imi zici totul in fata, de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine. Am avut incredere ca timpul se va scurge printre noi dar de fapt se scurge pe obrajii mei!
32. DND aspir…….la o viata mai buna
33. Doamne a trecut atata timp si inca nu am putut sa-l uit, a intrat atat de adanc in inima mea incat numai cand ii aud numele lacrimile imi cad, iubeste-ma ca la inceput, dar am uitat n-am cum sa-ti cer asa ceva pentru ca tu nu m-ai iubit niciodata crying crying
34. Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.
35. Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile…
36. Dragostea e un munte pe care il urci razand si il cobori plangand.
37. Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC ?
38. E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc . traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata
39. E atat de frig… lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc… traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata…
40. E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…
41. Fiecare cuvant e o speranta in plus… cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape… iar eu inca visez…
42. Grea e viata unui peste
43. Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine . dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine…
44. Imi place sa ma plimb prin ploaie… pentru ca nimeni nu vede ca eu plang…
45. In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…
46. Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE…
47. Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa…
48. Indiferenta ta, raneste sufletul altora…
49. Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna…
50. Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine…
51. Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!
52. Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!
53. Ma dor ochii ptr ca nu te pot vedea, bratele-mi sunt goale pentru. ca nu te pot inbratisa, buzele-mi sunt reci ca nu te pot saruta, inima mi se frange ca nu esti a mea!
54. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…
55. Mai bine mor pentru ceva, decat sa traiesc degeaba…
56. Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu…
57. Marile incendii se nasc din scantei mici…
58. Mi-ai furat inima si ai luat-o cu tine… m-ai lasat undeva, de unde nu mai pot privi, de unde nu mai pot scapa! Ajuta-ma si tine-ma in brate…
59. Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc…
60. Nimeni nu merita lacrimile tale si acela care le merita sigur nu te va face sa plangi.
61. Nu stiu ce a fost intre noi…o dragoste, o minciuna, o obisnuinta….dar orice ar fi fost a fost un vis frumos… dar acel vis a ajuns sa ma raneasca…nu mai pot sa traiesc asa…
62. Nu te lasa invins de rau/ dar nici cuprins de bine/ nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine
63. Nu-mi stricatzi proasta dispozitzie…
64. Opusul dragostei nu este ura. Este indiferenta.
65. Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mie dor de tine!
66. Potzi PLANGEsad…fara A IUBI:X Dar nu poti IUBI:X…fara A PLANGEcrying
67. Sa ai cu cine, sa ai unde…… dar sa n-ai cu ce !
68. Singura, fata in fata cu noptile si cuvintele…
69. Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi…
70. statusatorul
71. Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine…O atingi pe ea dar ma simti pe mine…Ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea…Stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea…
72. Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat….
73. Timpul este cel mai bun profesor. Din pacate isi omoara toti elevii.
74. Toata lumea e suparata cand sunt eu fericita si toata lumea e fericita cand sunt eu suparata…mai bine sunt mereu suparata decat sa fie ceilalti suparati….dar acum, nimeni nu-mi poate lua fericirea…
75. Totul e ca o lume de cristal, iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying
76. Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC!
77. Uitarea sigur va veni vor trece clipele pe rand cand la trecut te vei gandi pastreaza-ma o clipa-n gand…
78. Vezi tu….nu pot sa te uit…fiind te iubesc prea mult…insa tie ti-e usor….mie insa imi vine sa mor…
79. Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte
80. Vreau sa fiu singur in pustietate, sa nu vad lumina zilei, doar intunericul adancul sufletului…
81. Zambesc la stele, si ele……….
82. Zambetul celui care sufera este mai dureros decat lacrimile celui care plange…

happy

7 răspunsuri:
| Kassandra1408 a răspuns:

"Frumusetzea ochilor nu consta in culoarea lor, ci in felu’ care te privesc ""

"Degeaba Te Intorci. Si Ma Privesti. Degeaba Ma Strigi. Am Uitat Cine Esti"

"La poarta sufletului meu, multi-nceraca sa bata, Dar cheia ai luat-o tu, si poarta e-ncuiata…tonguetongue"

"Prietenie inseamna sa fii alaturi de prieteni nu cand au dreptate, ci cand gresesc."

"Nu mai caut culoare, In detalii a murit. Si refuz sa cred, Ca alaturi de tine eu voi straluci. Si vreau… Sa incerc sa curat cicatricele inimii Care astazi Se elibereaza de tine."

"Nu mai spera ca o sa ma ai atunci cand te trezesti Arunca tot si lasa in urma amintirea mea Vii langa mine si knta arata tot ce potï da"

| JustSimple a răspuns:

Daca m-ar pune cineva sa aleg intre viata si tine, as alege viata si tu ai pleca suparat nestiind ca viata mea esti tu.

| Uilula a răspuns:

Daca vrei sa ii arati unui tip ca te-ai despartit de el sfatul meu e sa nu scrii asa ceva pentru ca atunci isi da seama ca ii lipsesti.Mai bine esti indeferenta! Succes!

| ingerashmikutz a răspuns:

Niciodata nu iubi cu dor………….fii mindra de cine esti, nu te lasa invinsa chiar si atunci cind nu mai ai puteri nici sa respiri.
Sentimentele petru ei, nici nu conteaza in fond, stiu numai sa ne raneasca, sasi arate orgoliul lor barbatesc si mereu vor sa para drepti, injosindute si amajindute din ochii. Timpul vinteca? …. poate, dar urmele ramin pentru vecie mai bine zis pentru istoria vietii tale intregi. Invata mereu sa mergi cu capul sus desi iti e foarte greu, dragostea nu este altceva decit minciuna vietii care te prinde in capcana cuvintelor duci.Niciodata nu se stie unde, si cine poate te asteapta care iti poate oferi dragoste cu adevarat, poate care ai visato dintotdeauna. Incearca mereu sa fii Tu, dar nu controlata de cineva ………. :-p

| ingerashmikutz a răspuns:

Scumpule. de-ai sti ca inca mai ma gandesc la tine. te vreau iar. te vreau pentru. mine. ai fost iubitul meu, imi pare rau ca nu mai esti…te doresc.ma innebunesti! in inima mea 35% vei ramane mereu in inima mea… acum ai fi fost LG mine daca. nu ne desparteam!tongue

| Pisicutza14 a răspuns:

Trag un zambet fals pe care toata lumea`l crede, numai ca sa-i arat prostului ce pierde!
Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri! Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.

Niciodata nu e prea tarziu! Toate trebuie sa le-ncerci; incearca-le pe viu! Cand toti prefacutii se prefac ca stiu, ridica doar degetul mijlociu!

Tii minte? incercai sa nu clipesti, fara nici-un regret o iubeai si la piept o strangeai, o simteai cu respira, cat de calma era si nu permiteai de nimic sa-i fie teama!

Ai avut-o de mult dar acum n-o mai ai. Ai incercat sa o inlocuiesti, dar nu puteai caci o iubeai!

Vrei sa schimbi ceva, e bine sa incepi cu tine. Afla ce-ti doresti si n-asculta de nimeni. intrebarile gresite duc la raspunsuri false, decizii proaste duc la decizii si mai proaste!

Nu stie nimeni de ce ai rezistat pana azi, stii ca vine o zi cand din nou ai sa cazi, dar ai ca mine, ingerii cu tine!

"Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!"

"Ce le tot pasa pe cine iubesc, cu cine vorbesc, de ce imi spun cum sa traiesc? E treaba MEA cum ma imbrac si doar a MEA cand ma dezbrac...cu cine,cum,unde si cat!"

• Nu sunt perfecta. Am extrem de multe defecte. Dar nu am obligat pe nimeni sa ma accepte.

Între noi stii, defectele sunt, Între noi stii, nu vezi priviri, Între noi totul se-mparte

Poate m-am schimbat, poate m-am saturat, poate ca nu vreau sa aud, poate mi-e de ajuns, poate ce-a fost s-a dus si nu-mi pasa!

# Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine, dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

•Inspira Mult Talent, In Privire are Magnet.Cum ai Putea sa Nu'i Vorbesti? Ochii aia Caprui sa Nu'i Iubesti?
*

Mai sty? Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas.Tu tot cu ea in gand.

Orice s`ar intampLaa `. noi intr-o zii ne vom reveDeea`! Si pana atunci stiu ca si tu ma vei pastraa` Undevaa` in inima taa `!

Eu te-am avertizat sa ma tii aproape de tine.Acum realizezi ca ai pierdut un diamant cand tu erai ocupat sa culegi pietricele!

Niciodata nu vei mai gasi pe cineva ca ea,cineva care sa te faca sa te simti asa cum te facea ea candva,si nicicand nu va mai fi ce-a fost odata,pentru ca tu ai lasat-o sa plece,si nu va mai fi nicicand o alta data; x

si stă în casă tristă plange dupa el,si doarme cu tricoul lui dar nu mai e la fel.

Baga bine la cap si nu uita nici intr-un veac ca eu sunt fetita care ti-a pus capac!

|>| Ce? Tu o stiai cand plangea cu ursuletZu in mana? Pai uite`o acum pe tocuri la unu in masina |>|

• asta mica e mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ce urmeaza. •

Spune-i stop cand te streseaza,spune-i ca exagereaza. Nu intelege? Abereaza? Spune-i "PA" si se calmeaza

Las-o sa cada,sa se raneasca,sa planga,sa simta ca traieste! Caci stii mai bine ca oricine...ea, intr-un sfarsit, tot se ridica...si zambeste!

Sa Faci DiferentSa Intre Alte Fete Si Fata Ta...Sa stii Ca Toate Te Vor...Dar Ele Nu Te IubeSc Ca ♥EA♥!

Dc privesti in trectul indepartat? cum poti sa miniti o fata care te-a respectat?

Aparentele inseala, un zambet nu se compara, tot ce e pe dinafara.INAUNTRU TE OMOARA
Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva! Priveste-o dar stai departe, acum nu te mai vrea! E mult prea tarziu pentru regrete, Te-a uitat nici nu vrea sa te ierte!

Nu mai sunt ca la-nceput si asta te doare cel mai mult

♥ Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Si isi joaca bine Rolul, inocenta, chip pervers

SUFLET | de` Copil, | LACRIMI | de` adult Sh` esentZa tare, asta e | FetitzA | Care te-a ridiCat | MEREU | in piCioare

Spune`mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese. Caci cand am fost a ta nu ti-a pasat! Iar acum cu altu` am plecat, imediat de mine ti-ai adus aminte! Ei bine... raman doar acele cuvinte

Poate ca a fost greseala facuta de mine dar fara intentie. Sincer, n`am realizat ca ti-am da prea multa atentie.

Nu O laSa Sa pleCe. e sinGura care` te inteLege. iubeste`O, fa`O Sa uiTe ca ai fost reCe!

Acum vad. prea frumos m-am purtat. Dragul meu. e clar! ti` s-a urcat la cap.

Poate că pentru lume eşti doar o singură persoană, dar pentru o persoană eşti întreaga lume.

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu.

Anunta`ma cand vrei sa vezi cine sunt cu adevarat, lasa minciuniile prietenilor pe care le-ai ascultat, formeaza numarul meu ori de cate ori vrei sa vorbim, cheama`ma si o sa vin

Asha ca nu plange, revino`ti in fire...Asha e in viata, unu` trece altu` vine,In fine!

Esti jalnica si o sti prea bine, nu ma ura ca sunt mai buna dect tine,uraste-ma ca prietenul tau intoarce capu dupa mine chiar si-atunci cand e cu tine!

si stă în casă tristă plange dupa el, si doarme cu tricoul lui dar nu mai e la fel.

Si ma simteam putin ciudat, dar am ascultat mereu

Insa, un lucru n-am crezut, il consideram o barfa

Am aflat ca au dreptate: Dragostea e doar o tarfa!

Da, poate te-a iubit candva.[ ]. si poate nu de mult inca te iubea.[:X].dar tu pana acum nu ai vrut-o.[ ].ai vrut pe altcineva.[ ].iar acum cand tu o vrei pe ea.[:X]. nici nu se mai uita in directia ta[ ]

Sper ca te-am ajutat!

Întrebări recente