| beea_9797 a întrebat:

Buna vreau status de tristete singuratate dau fundita mersi:*:*:*

4 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Invat sa plang fara lacrimi, sa admir cu masca indiferentei pe chip, sa sufar razand de fericire. Am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

Zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celui care plange.

Cand iti vine sa plangi adu-ti aminte de clipele in care zambeai

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri...

Nu mi-a ramas nici o speranta, tu le-ai ars pe toate. Si cata dragoste ai ars nu vei afla vreodata!

Fericirea nu-i decat un vis, durerea este intotdeauna reala

Am visat prea mult ce nu trebuia… am vrut prea mult ce nu trebuia… acum toti sunt fericiti, iar eu plang printre zambete si rasete…

Stau in camera mea rece… Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu… Ma simt singura… Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea… Inchid ochi si incerc sa uit de tot…

Lacrimi amare imi acopera ochii cand noapte la tine stau si privesc, iar somnu-i departe nu pot sa-l apropii si doar la tine stau si ma gandesc.

E atat de frig… lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc… traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

Cu ochii inlacrimati privesc strada invaluita in ceata, astept cu nerabdare sa vad pasii tai indreptandu-se spre mine, dar tu nu vi... pentru ca altcineva se bucura de dragostea ta

Chiar daca sunt tot timpul cu zambetul pe buze nu inseamna ca sunt fericita... ci doar incerc s privesc inainte si s las trecutul in urma...

Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua o jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil...

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Chiar si omul din oglinda ma priveste ingropand in el secrete

acum imi plang greselile facute, emotiile triste si clipele pierdute. un suflet inghetat piedrut pe jumatate, imima mea intre doua vieti se imparte.

| ßömþŌʼnįĶ a răspuns:

Am invatat azi ca viata nu e roz [:(]. DAR pensula e in mana ta[:X]. de TINE depinde cum o fardezi.

Sunt clipe din trecut peste care am trecut...sunt momente in viata care sincer m'au durut.sunt clipe care nu au fost in totalitate uitate.sunt clipe in viata cand nu poti trece peste toate

De´o parte a usii se aud niste batai. El venise ca sa planga in bratele ei, de cealaltaa parte era ea... avea lacrimi in ochi dar tot nu raspundea...

Candva am plans si am tipat de fericire, altcandva am plans si am tipat de durere.Candva am crezut prosteste in cuvinte rostite in graba, candva aveam planuri marete...acum am planuri realiste.Candva am crezut ca toate vor fi roz mereu, am crezut ca nimeni si nimic nu va putea sa-mi corupa inocenta.Caandva am iertat greseli de neiertat.Am fost tradata si am trecut si am mers mai departe.Candva am fost doborata, am simtit ca pamantul imi fuge de sub picioare si ca nu imi este nici o cale de iesire...

Cu timpul intelegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale fara a pretinde sa te schimbe, iti poate aduce toata fericirea pe care ti`o doresti

Poate a fost o greseala facuta de mine dar fara intentie...sincer n-am realizat ca ti-am dat prea multa atentie :-@

http://simplulgand.wordpress.com/......nguratate/

http://simplulgand.wordpress.com/2007/07/24/statusuri-de-tristete-2/

http://statusuricool.haipa.ro/

http://statusuri.jmechera.net/statusuri-de-tristete.html

http://www.statusuri-mess.com/......je-triste/

http://kosmin.net/......-mess.html

http://www.acadea.ro/statusuri/statusuri-de-tristete.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

""Sunt trist si singur." Sper ca iti place. Ca m-am chinuit mult sa ma gandesc la asta.