| Toma12456 a întrebat:

Zebra este un animal alb cu dungi negre, sau un animal negru cu dungi albe?

14 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Eu una am considerat mereu zebra ca fiind un animal de culoare albă cu dungi negre.
Şi, nu-mi voi schimba părerea prea curând.

| valentingb a răspuns:

Alb cu dungi negre pentru că pe burtă este alb, dar negru cu dungi albe pentru ca dungile negre sunt mai groase decât cele albe.

| Cetateanulturmentat a răspuns:

Ambele.

| deeadeea111 a răspuns:

Zebra este un animal alb cu dungi negre

| Nimixpecial a răspuns:

Avand in vedere ca unele parti nu sunt deloc dungate si sunt complet albe, prima varianta.

| allemyl a răspuns:

Sincer,nu mi-am mai pus pana acum intrebarea asta, dar si eu cred ca este tot un animal alb cu dungi negre, sau jumi'-juma'. laughing

| girl28 a răspuns:

Zebra este un animal alb cu dungi negre,.

| AndreiAs02 a răspuns:

Un animal alb cu dungi negre.

| mobile a răspuns:

Zebra este un animal NEGRU cu dungi ALBE! Se credea inainte ca este alb asta pana cand a evoluat un pic stiinta si s-a dovedit embriologic ca este un animal negru cu dungi albe happy.
Spor.

| piciux23 a răspuns:

Zebra se naste cu culoarea alba, din cate stiu dungile apar dupa.Deci alb cu dungi negre, sau mai poti spune ca zebra este un animal de culoarea alba/neagra, dar privind faptul ca albul/negrul nu sunt culori, zebra este un animal fara culoare happy Te-am ametit asa-i? Bafta!

| Bobby87 a răspuns:

Zebra e de culoare alba cu dungi negre.Asta e sigur!

| LKC a răspuns:

Eu cred ca este un animal alb cu dungi negre.

| SmokeyWeeD a răspuns:

Intreab-o pe matawinking =]]
-

| IPaula007I a răspuns:

Animal alb cu dungi negre.