| Beautifool a întrebat:

Zebra este un animal alb cu dungi negre sau un animal negru cu dungi albe?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Este alb cu dungi negre, iar cand sunt pui dungile sunt maronii, nu negre. Se innegresc in timpul cresterii.

6 răspunsuri:
| 54ndy a răspuns:

Dungi albe cu negre, doar atât. Întrebarea asta seamănă ca aceea cu oul şi găina, care a fost mai întâi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cauti imagini cu zebre pe Google se vede foarte clar ca, corpul este in intregime alb si brazdat de foarte multe dungi negre. Daca te pricepi sa lucrezi in Photoshop ai putea lua o imagine cu o zebra si sa faci toate dungile albe negre si toate dungile negre albe sa vezi ca o sa arate diferit.

Răspuns utilizator avertizat
| iMicutssa a răspuns:

Alb cu dungi negre ( o intrebare complicata..de asta nu ai raspunsuri) nu stiu sigur imi dau cu parerea