| AdrianBica a întrebat:

Zebra are dungi albe pe negru sau dungi negre pe alb?

26 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu are dungi nici albe pe negru, nici negre pe alb. Nu are nici macar dungi. In realitate asa este. Pe bune! Culoarea (alb sau negru) doar ochiul o poate percepe, ea nu exista in realitate, e doar o anumita unda emisa sau reflectata cu o anumita frecventa de subiect (aici zebra), si atit. Asa ca, nu va mai chinuiti sa raspundeti la intrebare, ca nu o sa ajungeti asa niciodata la un capat!happy

Răspuns utilizator avertizat
| Zazu a răspuns:

Zebrele sunt animale negre cu dungi albe. Ia sa vedem, stie cineva de ce?

| Barajag a răspuns:

Negru pe alb...ca stiloul cu cerneala neagra pe o coala albabig grin

| Alex_7297 a răspuns:

N-are nici dungi albe pe negru nici dungi negre pe alb, are doar dungi negre şi dungi albe.

| cornel a răspuns:

dungi albe pe negru

| Locaa a răspuns:

Sunt zebre care au dungi albe pe negru si dungi negre pe alb:deci ambele sunt acceptate(culorile)

| christina1370 a răspuns:

Buna happy

ma framanta si pe mine intrebarea asta happy
si am ajuns la concluzia( cand ma uitam la un film cu o zebra) ca daca ai trage o linie imaginara, orizontala pe o zebra, partea superioara pare mai mult alba- deci alba cu dungi negre, in timp ce partea inferioara( in special picioarele si fundul :d) e mai mult neagra- deci neagra cu dungi albe laughing

desi daca a uit acum pe net mi se pare invers. in orice caz. depinde de zebra- majoritatea sunt albe cu dungi negre

xoxo

| mafi5 a răspuns:

laughingrolling on the floor
buna!laughing
zebra e alba cu dungi negre!
funditaaaaaaaaaaaaaa?batting eyelashes

| Petronela a răspuns:

Depinde de context

| myhay144 a răspuns:

Are dungi negre pe alb

| fluturasul a răspuns:

Zici ca esti marty din madagasacar numai ala se intreba daca e alb cu dungi negre sau negru cu dungi albe.

| kayla a răspuns:

Eu stiam ca are dungi negre pe alb

| thisissolawl a răspuns:

Pei... intrebarea nu are nici macar un sens, ce conteaza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sant dunigi albe langa dungi negre sau dungi negre langa dungi albewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a mai spus aici de sute de ori ca este cu dungi albe pe fond negru.

| PunkPrincess_7346 a răspuns:

Nu sunt ambele variante... zebra are de fapt dungi albe pe negru.cine nu crede sa se uite la o imagine cu o zebra sa vada ca are pe burta negru (dupa asta recunosti culoarea unui animal bicolor)

| mihaela999 a răspuns:

Amundoua

| darkgirl_9581 a răspuns:

Vezi tu, de fapt, zebra e verde acoperita cu dungi negre si albe.big grin

| alexa15_9959 a răspuns:

Intrebare capcanalaughing. Nu se stie.

| UnNimeni_8193 a răspuns:

Pai simplu numeri dungile negre si dungile albe daca are mai multe albe atunci e alba cu dungi negre si viceversawinking

| Theidolon a răspuns:

Raspuns simplu pentru o intrebare simpla : negru pe alb

| matza1987 a răspuns:

Dungi negre pe alb. a aratat pe discovery