| Millanteria a întrebat:

Ziceti-mi si mie niste "porecle" de la Alexandra.
Funda.

Răspuns Câştigător
| DiukOAlta a răspuns:

Alica,ale, andra, sanda, sandra, ally, alexa, alexia, anda, alex.ada,aly,xandra,alexutza,Alex,Alexia,Alexa,Axi,Ale. Sper ca te-am ajutat.

9 răspunsuri:
| Lyiia a răspuns:

Buna TheOriginalUser!
Uite tot ce stiu:
-Alexa
-Andra
-Deea-Didi-Dede
-Xandra
-Axela
-Xela
-Ela
-Exa
-Ale
-Ardnaxela[citit inverslaughing]
Pune si tu literele alandala si obtii de-a porecle...
Succes!

| Mоиica a răspuns:

Alle,Alex, Alexa, Alexi, Alexi,Alexis, Alice, andra, sanda, sandra, ally, alexa, alexia, anda,

| crissmay a răspuns:

Alex,Alexa,Alexy,Lexa,Andra,Alexycutza,Xandra.
Cam atat stiu big grin

| WhatMeanLove a răspuns:

De obicei poreclele sunt prescurtari ale numelui! Uite cateva:andra, xandra, alexa...

| silvius1734 a răspuns:

Sandra, sanda, alexa, anda, poate chiar si alex...

| JjJjH9 a răspuns:

De fapt, porecla caracterizeaza persoana, poate ai avut in vedere nick-name(uri). in acest caz pot fi Casandra, Andra, Ale', Sandra, Lexa sau altele. sper sa te fi intzeles, poti explica mai clar mai jos in comentarii, poate te pot ajuta, avind-o pe sora-mea alexandra acasa, cred ca m-as descurca.

| Megustaface a răspuns:

Axa
Alexa
Alx
Alexe
Andra
Axandra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi pe mine mă mai cheamă Alexandra laughing.Mi se zicea când eram mai mică Sanda, adică bunica obişnuia să mai îmi zică aşa şi un prieten din copilărie care era rârâit laughing.
Eh, ţi-am găsit şi ţie 'poreclă'

| xoxo_9953 a răspuns:

Alexa,alexia...habar nu amlaughing