| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut la mai multe intrebari din aceasta categorie ca aproape toti sunt votati cu vot nefolositor sau eronat chiar daca raspunsurile sunt corecte si ajutatoare. Cine pune aceste voturi nu se uita cand le pune?
http://www.TPU.ro/totul-despre-TPU/cum-iti-schimbi-numel e-pe-TPU/

http://www.TPU.ro/......U-funda-d/

http://www.TPU.ro/......dau-funda/

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Este un fenomen cunoscut si perfect explicabil.
Modul in care se voteaza nu tine de corectitudinea raspunsului,dragul meu,este termometrul simpatiilor si antipatiilor pe site.
Cu alte cuvinte,daca incepand din clipa asta,nu ma mai poti suferi,la orice raspuns as da,imi vei servi si un vot negativ,doar asa "sa ma invat minte" sa mai deschid gura si alta data!
Daca intamplator iti plac,atunci,indiferent ce voi scrie in raspunsurile mele,ma vei vota pozitiv,ca sa confirmi grozava si sclipitoarea mea inteligenta,vei vedea si cazuri de acest gen,te asigur!
Avem de-a face cu frustrari mari, legate de acest mic spatiu virtual, asta e tot.
Iti doresc sa poti ramane obiectiv si vertical.
Bun venit pe site...

4 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Păi, mda.
Ai dreptate. Eu de exemplu, recunosc, sunt ca un puricel mic pe site, pe care nu-l suportă nimeni.
Să știi, aici nu se votează după cât de inteligent este răspunsul, ci după simpatizarea user-ului.
Dacă ești simpatizat, primești "Inteligent", chiar și dacă răspunsul tău e, aulică taică, pe lângă subiect. Dacă nu ești simpatizat pe site (ca și în cazul meu), primești voturi negative. Mdeah. Nu mă consum...doar că uneori, chiar mi se pare nedrept. E o lume virtuală... asta e.

| Dumnezău a răspuns:

Bisericute,tati! Aici intra de multe ori userii cu state vechi,sau cei ce sunt lideri sau suporteri ale acestor bisericute,si astfel se creeaza,ceea ce in limbajul de Compton,trece drept BEEF.Iar beef-urile astea infantile si imature,fac ca multe raspunsuri sa fie atat de echilibrate in voturi pozitive si negative,sau ca unele sa fie in principal,votate negativ, in mare parte pentru ca in acel raspuns se zic nasoale de vreun user apreciat de multi.E un fel de Agora la categoria asta, una cu standarde foarte joase.

| Lightning1997 a răspuns:

Sunt multi care fac asta,nu tine numai de felul raspunsului,tine si de parerea unora despre un anumit utilizator,daca o persoana este placuta de multi pe site, la majoritatea raspunsurilor va primi voturi pozitive, respectiv negative(daca nu este suportata de anumiti utilizatori). sper ca ai inteles

| Lightning1997 a răspuns:

Am uitat sa adaug:ar mai fi anumiti utilizatori plictisiti,stresati,votand majoritatea raspunsurilor pe care le citesc pe site negative, cum se vede clar din linkurile cu intrebarile, postate de tine