| GeorgeFlorian12 a întrebat:

Astept de 8 ore sa primesc mail-ul de confirmare. Am apasat de cateva ori pe "retrimitere", dar degeaba.

Cat am de asteptat?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cauta mesajul si în Spam. Dacă astazi nu gaseşti mesajul de la TPU, scrie un mesaj din CONTACT şi roagă-i să-ţi trimită acel mesaj. Pentru a afla mai multe despre activitatea pe TPU îţi recomand să citeşti răspunsurile la ÎNTREBĂRI FRECVENTE.

| GeorgeFlorian12 explică (pentru Ioandelasal):

M-am uitat in SPAM si am citit aproape tot de la INTREBARI FRECVENTE.
Am trimis un mesaj la CONTACT. Multumesc!

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.tpu.ro/contact
Trimite adminilor un mesaj
O zi buna sa ai:)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mai INSISTĂ :))

Ar fi trebuit să primeşti un e-mail de confirmare a contului ( trimis "instant" de serverul TPU )!

Teoretic, trebuie să îţi accesezi contul de e-mail cu care te-ai înscris pe TPU şi acolo ai un link de confirmare ( dai click pe el, NU trebuie să trimiţi nici un mesaj )!

Verifică şi în folderul de "Spam"...

"15. De ce nu mai pot posta intrebari si raspunsuri?
Daca ai postat 10 intrebari si raspunsuri, dar nu mai poti continua, e din cauza ca nu ti-ai confirmat adresa de e-mail. Poti solicita retrimiterea mesajului pentru confirmarea adresei de e-mail de la Editare date profil." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#15

Dacă, totuşi, nu reuşeşti să găseşti/primeşti acel e-mail, atunci trimiţi un mesaj din secţiunea "Contact" - colţul dreapta sus, ori de la linkul :
http://www.tpu.ro/contact

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Până mâine cel mai probabil o să-l primești. Dacă nu, atunci scrie un mesaj la contact.

| KamaSutra a răspuns:

Trimite adminilor un mesajhappy

| raMLesS a răspuns:

Salut George, intra la setarile contului şi la adresa de e-mail de exemplu ai: boss.boss69@yahoo.com, tu vei pune boss.boss69@yahoo.ro, aşa mi-a făcut şi mie, deci pune aşa şi dă-i salvează, sper că ţi-am fost de ajutor.