| larisaedefaptkapraneagra a întrebat:

Sunt noua pe TPU si as vrea sa stiu emoticonurile care se folosesc pe site.
Multumesc anticipat!

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ai aici o listă cu emoticoane, aproape toate fiind funcţionale pe TPU:
http://www.ymlover.com/lista-cu-emoticoane/

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai citeste o data regulamentul, se pare ca nu l-ai inteles foarte bine. Pe TPU nu este permisa folosirea emoticoanelor. E adevarat ca unii incalca regulamentul, din prostie sau nepasare, dar este rusinos.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Greșit doamnă doctor, emoticoanele-s permise cât nu se folosesc în exces.
Dacă vă uitați mai bine, chiar una dintre admine, Alexandra, le folosește: http://www.tpu.ro/......unctul-de/
La Întrebări Frecvente nu spune nimic despre asta, iar la postarea unei întrebări se precizează de folosirea emoticoanelor excesiv, cât să nu devină textul ilizibil.
„- evita emoticoanele si semnele de punctuatie excesive: ":)", ":D", etc..." se referă și la semne, și la emoticoane în exces, ce-i drept, exprimarea nu e cea mai îngrijită.
N-ar avea nicio logică interzicerea lor, nu instigă la nimic ilegal sau rău pentru educație.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu stiam ca incarca serverul si fac dificila accesarea paginilor, de aceea nu sunt permise. Dar ai dreptate, regulamentul s-a schimbat. Multumesc de atentionare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Eu știam că așa a fost mereu, nu-s aici din 2009, deci probabil știți mai bine.
Au un impact prea slab din moment ce nu poți să postezi răspunsul când scrii foarte multe, apare un text cu roșu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca si pe Mess
Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| AlexStefan1 a răspuns:

Se folosesc multe ca de exemplu big grin.
Toate emoticonurile de pe TPU sunt aceleasi de pe YahooMesenger.
Sper ca team ajuntat :-).
Funda big grin?

| larisaedefaptkapraneagra explică (pentru AlexStefan1):

Sa-mi arati cum se fac!

| AlexStefan1 a răspuns (pentru larisaedefaptkapraneagra):

big grin = : D Legat
happy = : ) Legat
sad = : ( Legat
:@ = : @ Legat
Restul poti sa le iei de la yahoo mesenger.
Deschizi o fereastra si dai la emoticonuri.

| robitza123 a răspuns:

Sall
nu ti le arat dar:
iti dau un site cu toate emoticoanele
http://www.fetesibaieti.ro/yahoo.html
Funda?