| RockerGirl a întrebat:

care poate parea cam prosteasca, dar am observat ceva cam ciudat... punctele alea, scad sau cresc, ca acum imi apare 3600 si ceva si in paranteza scrie ca am 3700 si ceva in ultimele 7 zile! Lamuriti-ma si pe mine exact ce si cum e cu punctele!

Răspuns Câştigător
| DaNiElA_8352 a răspuns:

Punctele din fata parantezei sunt punctele tele
iar cele din paranteza sunt punctele pe care le'ai acumulat intr-o saptamane
acele puncte ti se vor adauga dar nu toate odata pe rand
si ele scad daca nu mai raspunzi la intrebari
si cresc daca raspunzi
numai bine
pa, pahappyhappy

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Punctajul din afara parantezelor este punctajul tau total!
...cel din paranteze este punctajul din ultimele 7 zile, care o sa scada la un moment dat o data cu trecerea saptamanii!
...trebuie sa ai in considerare si faptul ca punctajul nu este actualizat in timp real!
ci la 2 perioade diferite din zii si noapte! din ce am obs eu, la ora 17 si 5 dimineata!

| Artemisia a răspuns:

Buna.
Punctele scad daca tu raspunzi la intrebari si acumulezi puncte.Acestea se scad din rank.
Preferabil este sa fie rank-ul cat mai mic.
Daca tu nu intri pe site sau daca nu raspunzi rank-ul creste la loc.
Nu creste mult, dar mai bine ar fi sa nu creasca deloc.
Tu trebuie sa dai raspunsuri multe care sa fie votate ca intelgint/folositor sau funda.

| happycolour a răspuns:

Serverul TPU proceseaza mai greu si pana fac modificarile in clasamentul oficial iti scriu in paranteza cate puncte ai de fapt in acest moment si cate puncte ai avut inainte de ultima modificare pe server in afara parantezei. funda?:d

| anutzica001 a răspuns:

Adca ce ai facut in ultimele 7 zile de ex daca tu ai raspuns in fiecate zi si ai si fundite o sa ti se adauge puncte si o sa ai un punctaj mare in parantezadar daca in urm 7 zile nu mai faci nimic o sa scada brusc r din paranteza dar celalalt din fata va ramane constant( pentru ca e posibil ca cineva sa iti mai voteze raspunsurile si de aici sa creasca puntin punctele)
asta e explicatie mea sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o problema a site-ului sau

Raspunsuile date nu s-au editat

| RockerGirl explică:

Si pana la urma punctele cresc, nu? Adica pe masura ce acumulez funde punctele mele cresc cu +100, cat e funda, nu?

| SiNiStEr a răspuns:

Dupa parerea mea cred ca 3600 sunt punctele pe care le detii acum si 3700 acumulate in ultimele 7 zile.