| naty1919 a întrebat:

Cum adaug prieteni aici?
Dau funda pentru cel mai util raspuns!
Funda

Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

Dai la prieteni, apoi la utilizatori și în dreapta apare Caută și scrii numele celui pe care îl cauți.

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Intra pe profilul fiecarui utilizator, sub poza de profil exista optiunea Adauga prieten...ori intra pe profilul tau si selecteaza acceptarea prietenilor automat.
O zi buna si frumoasa sa aihappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dai click pe numele ( ID-ul ) persoanei respective, vei fi redirecţionat/ă pe profilul acelui user şi acolo ai opţiunea "Adaugă ca prieten" ( pe care dai click ).

Se va trimite un mesaj ( în funcţie de setările contului acelui user ) prin care îi soliciţi prietenia, iar dacă o aprobă, atunci va apărea în secţiunea "Prieteni".

Toate cele bune.

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Dacă îi cunoşti numele ( ID-ul de user al ) persoanei respective, atunci poţi să o cauţi în "Clasamentul general" al userilor :
http://www.tpu.ro/useri/clasament-general/

Sau cauţi pe Google "profil x TPU"...

| ancaval a răspuns:

Dai pe profilul celui pe care îl vrei ca prieten, apoi adaugă prieten ( scrie cu verde )

| naty1919 explică (pentru ancaval):

Dar cum il gasesc sa zicem ca il chema Andrei Popovici cum dau de ele?

| ancaval a răspuns (pentru naty1919):

Dai la prieteni, apoi la utilizatori și în dreapta apare Caută și scrii numele celui pe care îl cauți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri pe profilul unui user(dai click pe nume utilizator-cel albastru-) si apoi iti apare optiunea ''Adauga prieten''-dai click iar apoi astepti ca persoana respectiva sa-ti accepte cererea.