| djraul2000 a întrebat:

Cum adaug prieteni la TPU? Sunt nou...Si... apropo cum dau si funda? Cel mai bun raspuns are funda big grin

Răspuns Câştigător
| AnOnIm20202020 a răspuns:

Cum adaugi prieteni: dai pe profiliu la cine vrei sa adaugi si jos sub poza sunt mai multe chestii si este printre ele o chestie care zice adauga prieten si este pe culoarea verde.
cum dai funda: daca cineva raspunde se afla acolo in dreapta exact in rand cu ce a scris o funda transparenta, dai click si te intreaba daca esti sigur ca asta este raspunsul castigatar, tu zici da.
sper ca te-am ajutat si daca team invatat cum sa dai funda, da una incoace! big grin

2 răspunsuri:
| Wolfy5 a răspuns:

Deci, e simplu sa adaugi prieteni : te duci pe numele respectivului care vrei sal adaugi, dai click pe el si acolo iti apare profilul lui, sub poza lui sunt: trimite felicitare, adauga prieten, trimite mesaj si ignora user. dai pe adauga prieten si o sa te intrebe :sigur vrei sa adaugi aceasta persoana? si gata ^^ l-ai adaugat si astepti pana cand si celalat raspunde la cererea ta de prietenie.

apoi cum dai funda? cand consideri cu adevarat ca acel raspuns e cel mai bun il alegi pe acela in dreapta trebuie sa fiu o funda mai transparenta sau mai gri parca si dai pe ea, la fel o sa-ti apara daca esti sigur sa dai acestui raspuns fundita. atentie nu poti da mai multe fundite la acea intrebare odata ce ai ales raspunsul pe care tu il consideri bun, nu poti sa mai dai si la altii care tiau raspuns funda.

Sper ca te-am ajutat ^^