| UnBroken2016 a întrebat:

Ce naiba s a intamplat? Robotul pune automat "-", de ce? Credeam ca scriu eu aiurea dar am observat ca la toate face asa laughing

rolling on the floor Deci nu pot pune intrebarea ca idiotul de robot se corecteaza la infinit.

18 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Buna tuturor,
Multumim pentru sesizari, intr-adevar s-a lucrat la robotel zilele astea si am modificat sintagmele pentru care am primit sesizari. In rest, toate noile cuvinte adaugate sunt conforme cu gramatica limbii romane, inclusiv virgulele. Noi incercam sa determinam utilizatorii sa foloseasca intr-un mod cat mai corect limba romana, acesta fiind si motivul pentru care am adaugat noi cuvinte in robotel.
Va multumim tuturor pentru implicare! :-)

| FaraNume77 a răspuns (pentru TPU.ro):

Salut. Pe langa problema cu autocorectia mai e si cea cu diacriticile. De ce sa fie obligati sa puna diacritice daca oricum pe majoritatea paginilor nu sunt afisate corect? Ce incercati sa faceti e ca si cum am lua un text in engleza si l-am copia direct in google translate,,,, iar rezultatul o sa fie o traducere maxim 40% corecta. Site-ul nu poate corecta oricum automat...

| TPU.ro a răspuns (pentru FaraNume77):

Buna. Nu este obligatoriu sa scrii cu diacritice, este posibil sa fie o eroare de la robotel, o vom investiga. Multumim mult pentru sesizari, ne ajutati sa ne imbunatatim si noi strategiile. O zi faina! :-)

| Fatamuntilor a răspuns (pentru TPU.ro):

Si aseara si azi dimineata am incercat sa postez o intrebare.Robotelul mi-a depistat o greseala, care a si corectat-o, am vrut sa o trimit, dar tot nu era bine, ca si cum nu ar recunoste acele corecturi puse de masinarie.
Am renuntat la fraza cu greseala si doar asa am reusit sa trimit intrebarea!

| UnBroken2016 explică (pentru TPU.ro):

Vezi ca mai e o problema mare. Cand pun intrebarea idiotul de robot imi scrie corect dar nu vrea sa posteze, corecteaza la infinit. O sa vezi ca numarul intrebarilor o s-a cam scada zilele astea laughing.,

| anonim_4396 a răspuns (pentru TPU.ro):

Https://www.tpu.ro/......ba-contul/

| Fatamuntilor a răspuns:

Robotelul e batran, intelege si tu...A trecut peste multe saracul si din cand in cand trebuie,, uns''
Incearca sa editezi dupa ce robotelul te-a corectat.
Sau scrie la contact.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu esti singurul
Am vrut sa pun o intrebare, am scris cum am crezut e bine.Nici asa nu m-a lasat sa postez!

| UnBroken2016 explică (pentru Fatamuntilor):

Mda, mi-a luat si mi-e ceva pana am putut posta intrebarea laughing

| UnBroken2016 explică (pentru UnBroken2016):

Are un fetish pentru - se pare laughing

| Fatamuntilor a răspuns (pentru UnBroken2016):

Am vrut sa scriu,, mie'' adica ma refeream la persoana mea.Desteptul de robot a hotarat ca se scrie despartit.-rolling on the floor

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Tulai doamne, nu ma lasa, nu greseala mea!rolling on the floor

| justanotheruser99 a răspuns:

Ma bucur ca a mai sesizat cineva si nu sunt singura laughing Incearca să scrii cu diacritice, altfel se activeaza "autocorect". Ironic, nu?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Nu e ironic, e discriminare, eu in Italia nu gasesc diacritice.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Imi pare rau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Robotul asta isi baga nasul peste tot, chiar si in cafeaua mea.Mi.am pus in cafea cardamon si cand sa o beau... avea gust de scortisoara.Ptiu,dracia dracului!

Răspuns utilizator avertizat