| 0265341118 a întrebat:

Ce pot sa fac cu punctele acumulate pe TPU.ro?

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nimic. Doar te uiti la ele cum cresc si te minunezi cate raspunsuri ai dat. E ca si cand ai juca poker pe scobitori sau pe boabe de fasole. Desi, in cazul pokerului, dupa ce castigi suficient de mult, ori ai scobitori pentru urmatoarele trei generatii din familie, ori iti iese de-o iahnie de fasole.

| darrio2007 a răspuns:

Nimic.

| bradysandro a răspuns:

Nimic

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU prea ai ce face cu ele :(

"10. Cum castig puncte pe TPU?
Acumulezi puncte de fiecare data cand oferi raspunsuri. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale.
- pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
- pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
- atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
- pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
Se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns: primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte; al doilea - 40 de puncte; al treilea - 30 de puncte; al patrulea - 20 puncte; al cincilea raspuns - 10 puncte.
Pentru a vedea care dintre intrebari nu au niciun raspuns/ au un raspuns/ au doua raspunsuri/ au trei raspunsuri, intra aici." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#10

Punctele acumulate pentru răspunsuri ( respectiv şi cele aferente fundiţelor ) te ajută să "creşti" în topul/clasamentul utilizatorilor :)

Ca să avansezi în topul userilor şi să ai un rank cât mai bun ( MIC ) - deci, trebuie să acumulezi cât mai MULTE puncte!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ce face cu ele-doar sa le privesti! laughing
Punctele le acumulezi raspunzand la intrebari-intrebari care ii ajuta pe ceilalti din comunitate!

| MDenisee a răspuns:

Te mandresti, te lauzi laughing))