| Bogdanel11147 a întrebat:

Cum dau mesaj privat dau funda?

Răspuns Câştigător
| R0R0 a răspuns:

Fiecare user are sub nume un chenar in care scrie "Trimite mesaj".Dai pe el si scrii ce vrei tu.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Îți dau un exemplu, faci așa la toți userii.
1. http://i.imgur.com/kfz1WWa.jpg
2. http://i.imgur.com/BcIjhHt.jpg
3. http://i.imgur.com/XSUwuBN.png

Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru mesaj privat, trebuie sa mergi la profilul celui caruia vrei sa-i scrii. Acolo este o rubrica scrisa cu rosu, sub poza cu :Trimite mesaj".
Pentru fundita, dupa 2-3 raspunsuri primite, apare estompat in gri, in dreapta cate o fundita in dreptul fiecarui raspuns. Alegi raspunsul si apesi pe acea fundita.Iti cere sa confirmi si gata.

Elianna
| Elianna a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce bazaconii ai scris tu aici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Elianna):

Dar ce am făcut? I-am explicat cum se trimite un mesaj. -.-

Elianna
| Elianna a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai nu mai fa pe prostul ca ramai asa!
Tu esti ala (trollul) cu zeci de conturi si acum iti permiti sa-ti bati joc de un user incepator. Te-ai dat de gol pe unul din linkuri!
Poate sa deschida oricine linkurile tale si sa vada despre ce vorbesc. Sper ca @Bogdanel 11147 sa nu fie afectat.(Daca nu ii fi tot tu ala!)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Elianna):

Nu înțeleg despre ce vorbești, abia ce făcusem ss-urile, să îi arăt cum se trimite un mesaj și nu înțeleg cum ar fi Bogdănel... afectat thinking

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a trimite mesaje private, dai click pe numele ( ID-ul ) userului respectiv, vei fi redirecţionat/ă pe profilul acelui user şi acolo ai opţiunea "Trimite un mesaj" ( o "tastă" portocalie ) - dai click pe ea, vei fi redirecţionat/ă pe pagina de mesagerie, apoi îi scrii mesajul dorit şi apeşi pe "Trimite" :)

Atenţie : DEPINDE şi de setările pe care le are respectivul user în ceea ce priveşte Mesageria!

Vezi secţiunea "Vreau sa primesc mesaje de la" - în "Setarile contului meu" :
http://www.tpu.ro/setarile-contului-meu/

Dacă respectivul a setat să primească mesaje DOAR de la "prietenii de pe TPU" sau "de la nimeni", atunci NU vei putea să-i trimiţi mesaj privat :(

Toate cele bune!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Intri pe profilul celui care ii vei trimite mesajul, sub poza de profil vei gasi
Trimite mesaj, dai click, apare un chenar, completeti acele chenare si trimiti.
Mult succes!

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

A 3-a poza e geniala laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Știu, dar nu la fel de genială ca tine blushing

| alexandrualind a răspuns:

Trebuie sa apesi pe profilul cuiva si sa dai pe sectiunea"trimite mesaj"si apoi scrii ce vrei si apoi apesi"trimite"si gata.