| RozyRozyRozy a întrebat:

Cum pot sa trimit un mesaj la un alt membru TPU?
Imi zice ca statutul de membru junior nu imi da voie sa trimit mesaj, dar eu am primit un mesaj pe TPU de la un membru Junior. Help!
Ca de obicei, DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| CautNume a răspuns:

In primul rand Senior devii cand ai minim 10 zile pe site si minim 100 de raspunsuri. Poti sa fi Senior si fara intrebari si funde. http://www.tpu.ro/blog/?p=2183
In al doilea rand, nu poti sa-i trimiti acelui utilizator mesaj pentru ca el are setat sa primeasca mesaj numai de le Seniori.Roaga-l printr-o intrebare sau un raspuns de-al lui sa-si schimba setarea ca sa-i poti trimite mesaj.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este sigur ca utilizatorul, caruia vrei sa-i trimiti mesaj, are setata optiunea de a primi mesaje numai de la unii utilizatori si nu de la toti utilizatorii, asa cum ai setat tu si la fel am si eu. Incearca sa-i scrii de la o intrebare sau un raspuns al lui si - daca vrei neaparat sa-i scrii pe privat - roaga-l sa seteze sa primeasca mesaje de la toti. Succes si numai bine!

| MeeJenn a răspuns:

Nu poti trimite mesaje private pana nu treci de statutul de junior. asta se intampla dupa ce faci 5000 de puncte (parca) si 100 de intrebari

| RozyRozyRozy explică (pentru MeeJenn):

Dar eu am primit un mesaj de la un membru junior...cum explici asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru MeeJenn):

Rectific,100 de răspunsuri, nu întrebări.

| MeeJenn a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, da. Scuze! Greseala mea!

| Laliiiii a răspuns:

Probabil ca el e alt membru SENIOR o fi gresit TPU oricum Juniorii [si eu sunt] nu pot trimite mesaje private decat mesaje comune pe care le vede tota lume care utilizeaza TPU adica intrebari sau raspunsuri! happy Funda?