| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sterge contul TPU?
Am trimis mesaj la Contact dar femeia aia, Raluca, sau cum o cheama, nu prea pare ca ar interesa-o.
Multumesc.

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.tpu.ro/contact
Cristina o cheama pe admina si cred ca nu are timp sa raspunda, si eu am trimis ceva si nu mi-a raspuns inca.
Ai specificat in mesaj dorinta ta?
O zi frumoasa sa ai:)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a şterge contul, trebuie să trimiţi un mesaj Adminelor, la "Contact" - vezi colţul din dreapta sus, sau la linkul :
http://www.tpu.ro/contact

"39. Cum imi sterg contul?
Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" (sau direct la contact @ TPU. ro) de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile care acum urmeaza sa fie sterse. In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#39

Trebuie să ai RĂBDARE că este o SINGURĂ Admină ( Cristina ) care se ocupă de problemele astea...

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Trimiti mesaj la contact si astepti. Adminele noastre mai au si alte indatoriri.

Poti face contul,, uitat''

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vai ce probleme grave pentru o singura femie. Sunt sigur ca se sterg conturile pe capete. Nu am primit nici mail nici NIMIC. Am impresia ca nu ii pasa cuiva de asta.

| GabrielaIoana a răspuns:

Nu ai ce altceva sa faci. Trebuie sa astepti. Uite aici procedura lor: Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" (sau direct la contact @ TPU. ro) de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile care acum urmeaza sa fie sterse. In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare.

| OchiiCaprui a răspuns:

Trebuie doar sa astepti happy vei primi un e-mail.

| anonim_4396 explică (pentru OchiiCaprui):

Mai astept? happy Cat? 3-4 saptamani pentru un cont? Femeile alea sunt nebune...

| Elena1396 a răspuns:

Buna! Daca ai trimis acel mesaj, un admin de pe aceasta pagina ar trebui sa iti trimita un e-mail, iar tu sa confirmi optiunea ta(daca vrei sa il stearga sau te-ai razgandit). Trebuie sa astepti, doar ei pot sa stearga contul tau! Probabil nu ti-a raspuns fiindca nu au timphappy
O sa iti raspunda