| Fatamuntilor a întrebat:

Cum reusiti sa deosebiti trolii (cei ce isi inventeza povesti) de cei care au cu adevarat probleme?
Mie de exemplu mi se pare cel putin suspect cand cineva povesteste cu lux de amanunte un viol.dar oare trauma prin care trece este in stare de asa ceva?
Sau cei care repeta in mod obsesiv o intrebare? Acum 2-3 saptamani unei fetite ii intarziese menstruatia, cumparase un anumit preparat si intreba cum sa-l ia! De cel putin 4-5 ori!
Sau cei care isi masoara in mod repetat penisurile de parca asta ar fi prioritatea numarul 1...
Culmea ca de multe ori primesc multe raspunsuri...
Ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| xlropt a răspuns:

Păi îi poți deosebi poveștile "trolilor" prin scrisul acestora și ce scriu ei! Cineva cu probleme adevărate când îsi spune povestea sau trauma prin care a trecut nu trece așa ușor la subiect pentru că ei au trăit acele clipe și au simțit lucruri numai de ei știute! Față de un trol, ei bine la ei vei vedea că scriu fara nicio remuscare si vei găsi multe emoticoane. Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cred ca ceva adevar e pe acolo, gandeste-te la o poveste reala curvarul de ray tia inselat iubita pentru ca sa nu pica ca fiind dracu in persoana va spune am gresit impreuna si am ajuns la despartire sau a fost prima greseala etc e greu sa stii ce e real sau nu pentru ca ceea ce intrebam noi o facem in vafoarea noastra adica noi percem adevarul dupa cum vrem noi angy

| MissADEEL a răspuns:

Deși răspunsul văd că a primit fundă (deci, probabil, ești mulțumită de ce ai primit), mai am și eu câteva precizări:
- verifică data contului, cât de recent e făcut
- verifică celălalte întrebări postate, dacă există contradicții între mici detalii, cum ar fi vârsta.
- uită-te la răspunsurile de la întrebarea pe care o suspectezi a fi pusă în batjocură, dacă explicațiile pe care le dă persoana sunt menite sau nu să pună paie pe foc
- trolii încearcă să se remarce. Așa că unii sunt perseverenți. Dacă toate (sau majoritatea) întrebărilor sunt tipic ciudate, atunci, iar, posibil să fie un troll
- logica întrebării și cât de „gravă" e postarea. Ceva gen: tu chiar crezi că cineva care pretinde că are penisul de 25 de cm să vrea să și-l mărească cu încă 25? Sau chiar crezi că un copil de 11 ani care a făcut sex (nu violat) va veni pe TPU să povestească ca o persoană mai matură?
Și, da, întrebările primesc răspunsuri deoarece e ușor să te revolți în situațiile acestea. Mulți pică în plasă, așa că de aici și dezgustul creat.