| norberto a întrebat:

Cum sa fac rost de mai multe puncte? cand primesc puncte?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Cum câştig puncte pe TPU?
Dacă eşti logat şi oferi răspunsuri acumulezi puncte. De asemenea, câştigi puncte şi prin voturile primite pentru răspunsurile tale. Trebuie să ai în vedere faptul că şi pe TPU calitatea primează - cu cât răspunsul pe care îl dai este mai bun, mai folositor, inteligent sau amuzant (şi cotat că atare de către ceilalţi utilizatori), cu atât vei primi mai multe puncte pentru acel răspuns.
pentru postarea unui răspuns (aprobat) veţi primi 50 de puncte;
pentru postarea unei întrebări nu se mai oferă niciun punct şi nici pentru votarea răspunsurilor postate de altcineva;
atunci când un răspuns este ales câştigător, cel care l-a postat primeşte 100 de puncte;
pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se oferă câte un punct.
De asemenea, se acordă puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un răspuns:
primul răspuns postat pentru o întrebare valorează 50 de puncte;
al doilea - 40 de puncte;
al treilea - 30 de puncte;
al patrulea - 20 puncte;
al cincilea răspuns - 10 puncte.
Punctele te ajuta să creşti în Clasament http://www.tpu.ro/useri
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| norberto explică (pentru Esperança):

Si la cate puncte devin senior?

| Esperança a răspuns (pentru norberto):

Ca să devii senior trebuie să ai minim 100 de răspunsuri şi 10 zile de logare/activitate pe site.

| norberto explică (pentru Esperança):

Multumesc mult

| Esperança a răspuns (pentru norberto):

Nu ai pentru ce, o seară bună!

| norberto explică (pentru Esperança):

La fel

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca daca raspunzi la 100 de intrebari esti enior dar nu-s sigura

| strengaritzza a răspuns:

Faci rost de puncte doar raspunzand la intrebari. Exact cum ti-a scris Ahava08.

| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns:

Buna! De obicei primesti puncte cand raspunzi la intrebari, cineva iti ofera funda si etc. Succes

| norberto explică:

Dar ca sa fiu expert TPU ce trebuie sa fac?