| AndreeaDeea2003 a întrebat:

Eu sunt nou aici pe TPU si nu inteleg ce e aceea : FUNDA? Si la ce foloseste? Si cum se da? Va roog vreau raspuns. Dupa ce o sa stiu o sa dau funda celui care m-a invatat.

Răspuns Câştigător
| AlexAleex a răspuns:

Funda este..care raspuns il preferi tu cel mai mult adica care raspuns te ajuta mai mult primeste funda. funda ajuta la grad iti da puncte, ea poate fii gasita in dreapta langa raspunsul pe care il alegi si seamana cu o. fundawinking funda?

| AndreeaDeea2003 explică (pentru AlexAleex):

Mersi. m-ai ajutat.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este semnul de mulțumire al întrebătorului, are o valoare de 100 de puncte ceea ce duce la ridicarea în rank al persoanei care a oferit cel mai calitativ răspuns.
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Bine ai venit printre noi.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna si bun venit alaturi de noihappy
Funda se da raspunsului castigator, e o rasplata si un "Multumesc" pentru ajutorul acordat+ funda valoreaza 100 de puncte, funda se da, dar si se primeste, datorita acestor funde primesti punctaj si ocupi un loc fruntas in clasament...in momentul in care tu ai pus o intrebare pe site, astepti raspunsuri, in dreptul fiecarui raspuns apare o fundita, cand crezi ca ai gasit raspunsul multumitor, poti declara castigator acel raspuns, dand click pe acea fundita, odata declarat castigator, numai poti da altcuiva o alta fundita, la restul raspunsurilor le poti da vot, sub fiecare raspuns exista optiune Evalueaza, dai click si iti apar niste casute cu voturi..folositor, inteligent etc.tu bifezi ce casute vrei tu in functie de calitatea raspunsului respectiv, apoi dai click pe celalalt Evalueaza pentru a fi inregistrate voturile
O seara minunata sa aihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un fel de multumesc virtual.In dreapta fiecarui raspuns pe care il primesti, gasesti o funda.Clik pe ea, la raspunsul care crezi ca te-a ajutat, apoi confirmi. Funda te ajuta in clasament prin punctele pe care le valoreaza.Mult noroc.

| mola a răspuns:

Aici gasesti ori ce vrei :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| NicoNicolletta a răspuns:

Funda se ofera atunci cand cineva iti ofera un raspuns corect care te ajuta