| anonim_4396 a întrebat:

Ma tot intrebam daca sunt pe site si utilizatori TPU MATURI(+18 ani) si in ce procent?-(din cate am observat cei mai multi useri sunt adolescenti) deci nu prea poti primi sfaturi corespunzatoare, utile-(in cazul in care ai o problema mai..."delicata"(sa spunem) pe care sa o postezi la acele "Categorii de intrebari " la care se asteapta un raspuns MATUR(dintr-o perspectiva matura!)...nu doar la categorii gen "Muzica","Filme&Seriale" etc

Deci... exista si persoane mature pe site? Cati aveti +18 ani?

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ai dreptate, foarte greu primesti raspunsuri pertinente pe TPU, ai atins un punct nevralgic al acestui site cu intrebarea ta. Daca te uiti dupa seriozitate incearca cu incredere Softpedia.

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sunt trecuta +40...deci astept provocarea ori ajutor daca ai nevoie.
O seara frumoasa sa aihappy

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

*deci astept provocarea ori ajutor daca ai nevoie*

O sa tin cont de raspunsul tau!
Multumesc!

| darrio2007 a răspuns:

+40. Poti conta si pe mine la acest recensamant.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, sunt şi useri adulţi/maturi : 20, 3 % dintre useri au peste 18 ani :)

Vezi detalii în graficul de la linkul :
http://image.slidesharecdn.com/......-3-638.jpg

Eu mă încadrez în cei 1, 01 % cu 40+ ( am 44 de ani ) :)

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu tot timpul varsta(biologica)este un criteriu de departajare in rezolvarea unei probleme.
Am citit raspunsuri date de useri de 14- 15 ani mature, bine gandite, care m-au surprins
Sau din contra, raspunsuri date de useri treuti de 30 care pun doua -trei propizitii si alea cu,, buna'' si,, o zi buna sa ai ''.
In ceea ce ma priveste sunt trecuta binisor de varsta mentionata de tine.

| lpavel a răspuns:

Parerea mea e ca 20% din utilizatorii TPU sunt peste 25 de ani, ma includ si pe mine, deci stai calm nu suntem toti copii big grin