| patrycya23 a întrebat:

sunt noua pe aici! imi spune cineva cu ce ajuta fundele? ce sunt ele?
va rooog! vreau sa stiu! daca vreti povestitimi mai multe despre site!

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Funda = Cocarda oranj = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărâ, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.

Şi mai ceva, dacă după cele 5 zile, pe care le ai la dispoziţie din ziua, în care ai postat întrebarea, nu ai ales câştigătorul, iar cel puţin un răspuns are minim 5 voturi (în total) de "inteligent" şi/sau "folositor", atunci răspunsul câştigător va fi selectat automat de roboţel TPU (în funcţie de numărul de voturi). Însă dacă nici un răspuns n-a strâns cele 5 voturi până în a 5-a zi, atunci vei putea singur să hotărăşti, când şi dacă vrei să premiezi vreun răspuns.

Citeşte şi Întrebările frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente ! O să găseşti multe răspunsuri şi aici. Succes! Numai bine!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bine ai venit!
Citeste raspunsurile la INTREBARI FRECVENTE si afli aproape totul despre activitatea pe TPU, inclusiv despre funda. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu trebuie să-ți povestim, aici găsești totul: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Și bine ai venit printre noi. Fundița este semnul de mulțumire al întrebătorului.
Pa, pa.

| LifeFail a răspuns:

Funda este un semn de mulţumire care îţi oferă 100 de puncte. Cu ajutorul ei îi mulţumeşti,practic,celui care consideri tu că ţi-a dat un răspuns corect/complet/folositor. De îndată ce te hotărăşti(de obicei ai cinci zile la dispoziţie pentru a declara un răspuns câştigător), dai click pe "Declară răspuns câştigător", care se află în dreapta fiecărui răspuns,apoi pe "OK".Nu e nimic dificil.Eventual,poţi citi şi Întrebările frecvente(http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente ),unde cu siguranţă vei găsi multe răspunsuri care te vor ajuta.
Baftă!

| Monicaツ a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Funda = Cocarda oranj = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărâ, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.

Citeşte şi Întrebările frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente! Pa, pa!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea funda e un fel de multumesc celui care iti raspunde tu o dai raspunsului celui mai corect ales de tine cu cat mai multe fundite cu atat mai bine deoarece cresc punctele si poti ajunge expert TPU de catre echipa dar depinde si de activitatea de pe sait, sa ii ajuti si pe alti.

| patrycya23 explică:

Va rog raspundeti!