| axian a întrebat:

Salut TPU, am dat anul trecut bacalaureatul si am ales ca materie biologie vegetala si animala si am gresit facand asta si anul asta as vrea sa aleg anatomie. Stie cineva daca este posibila aceasta schimbare?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Din cate știu eu, da, este posibilă aceasta schimbare și din câte mai știu, notele de la probele anterioare se pot echivala astfel încât să nu mai dai acum bacul la toate materiile ci doar la cele care te interesează.
Adică dacă ai luat 9 la romana, de exemplu, poți echivala nota sa nu mai dai și la romana.
Bafta multa!

| axian explică (pentru Hyperion7):

Mulțumesc pentru raspuns?

| Hyperion7 a răspuns (pentru axian):

Mulțumesc și eu pentru fundiță!