| Brenda13 a întrebat:

Scumpilor, ma lamureste si pe mine cineva, va rog?
Care e treaba cu fundele astea? Cum se dau si cum se iau?
Si unde vad daca am si eu ori ba?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Funda se da raspunsului castigator, este o rasplata si un "Multumesc" pentru ajutorul acordat+ funda valoreaza 100 de puncte, funda se da, dar si se primeste, datorita acestor funde primesti punctaj si ocupi un loc fruntas in clasament...
in momentul in care tu ai pus o intrebare pe site, astepti raspunsuri, in dreptul fiecarui raspuns apare o fundita, cand crezi ca ai gasit raspunsul multumitor, poti declara castigator acel raspuns, dand click pe acea fundita, odata declarat castigator, numai poti da altcuiva o alta fundita.
in stanga ta unde scrie logat ca.dai click pe vizualizare profil si apare profilul tau, acolo vezi cate raspunsuri ai dat/cate intrebari ai pus si cate fundite ai primit.
O frumoasa zi sa aihappy

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#16

| vali1985 a răspuns:

Langa fiecare raspuns este o funda gri.
Dai click pe ea si o oferi.
Funda se primeste atunci cand raspunsul tau l-a ajutat pe cel care a pus intrebarea.
Trebuie sa dai pe ''Vizualizare profil'' si acolo iti apar raspunsurile castigatoare.