| Haydee a întrebat:

A fost prima zi de scoala, emotii,'nervi', bucurii, eu zic sa ne destindem cu niste glume(despre scoala laughing )
La facultate, profesorul intreaba:
- Intrebare de "nota zece": cum ma numesc?
Toti tac.
- Intrebare de "nota opt": la ce obiect aveti examen?
Toti tac.
- Intrebare de "nota cinci": ce culoare are manualul?
Din ultimele randuri se aude o voce:
- Vrea sa ne pice magaru'!

Un reporter merge intr-un sat sa ia niste interviuri. Spre mirarea lui, satul era gol. Doar la o poarta zareste o batrana. Reporterul se apropie de ea:
- Saru'mana, mamaie, da' unde's femeile din sat?
- La caminu' cultural, maica, sa invete limba engleza...
- Da' barbatii?
- La caminu' cultural, maica, sa invete limba engleza...
- Si copiii?
- La caminu' cultural, maica, sa invete limba engleza...
- Da' matale, matale de ce nu te-ai dus?
- Because I speak English...

Sesiunea de iarna a cursurilor fara frecventa la facultatea de stiinte juridice din Bucuresti
. Examinatorul mai pune o intrebare suplimentara
candidatului:
- Ce pedeapsa se aplica pentru bigamie?
- Doua soacre! raspunde senin studentul si ii intinde carnetul.

Noaptea, inainte de examen. In apartamentul
profesorului suna telefonul pe la 3.
Cu o voce iritata acesta raspunde: - Da!
- Dormi?
- Bineinteles ca dorm!
-...si noi invatam, tuz mortii ma-tii!

Doi studenti la inginerie mergeau prin campus cand unul dintre ei spune: - De unde ai bicicleta asta superba? Al doilea raspunde: -Sa vezi, ieri mergeam pe aici gandindu-ma la referatele mele, cand a aparut in fata mea o femeie foarte frumoasa pe aceasta bicicleta. Si-a scos toate hainele si mi-a spus: "Ia de la mine orice poftesti". Celalalt da din cap intelegator si zice: - Ai facut o alegere buna. Hainele ei probabil nu ti se potriveau!

Directorul unui internat ii previne pe baieti :
- Daca da dracu' si-l prind pe unul din voi in dormitorul fetelor, il amendez cu 10 Euro; a doua oara il ard cu 20 de Euro si a treia oara cu 40 Euro!
Din spate, o voce timida :
- Dom' director, da' un abonament cat costa?

Trei studenti plictisiti de moarte. La un moment dat unul din ei zice:
-Bai eu zic sa dam cu banul, si sa facem asa: daca pica "marca" mergem la terasa, daca pica "banul" mergem la meci iar daca pica pe muchie ne apucam sa invatam.

Un copil, la gradinita, incearca sa isi incalte cizmulitele. Pentru ca nu se descurca, a cerut ajutorul educatoarei. Cu tot trasul si impinsul, cizmulitele nu voiau nicidecum sa intre. Pana cand a reusit totusi sa il incalte, educatoarei i-au aparut broboane de transpiratie pe frunte. De aceea aproape ca i-au dat lacrimile cand copilul i-a zis:
- Doamna, dar sunt puse invels...
Intr-adevar, erau puse gresit... Nu a fost cu nimic mai usor sa ii scoata cizmulitele decat sa i le puna, totusi a reusit sa isi pastreze calmul pana cand cizmulitele au fost iar incaltate, tot cu sudoare pe frunte, dar de data aceasta asa cum trebuia. Insa atunci baietelul a zis:
- Cizmulitele astea nu sunt ale mele!
In loc sa tipe la el "De ce nu mi-ai spus?", educatoarea si-a muscat buza si inca o data s-a chinuit sa il descalte. Cand s-a terminat chinul descaltatului, baietelul i-a spus:
- Sunt cizmulitele flatelui meu. Mama mi-a zis sa le incalt pe astea azi.
Acum ea nu mai stia ce sa faca... Sa planga sau sa rada? A reusit totusi sa stranga suficienta rabdare pentru a se lupta din nou cu cizmulitele. Cand, in sfarsit, l-a incaltat, inainte de a-l trimite afara la joaca, l-a intrebat:
- Si acum, unde iti sunt manusile? Trebuie sa ti le pun in maini ca sa poti pleca afara!
- Le-am bagat in cizmulite ca sa nu le pield...

Un student pica la examenul de logica.
- Domnule profesor, daca va pun o intrebare de logica si nu stiti raspunsul, imi mariti nota?
- Da, sigur!
- Ce este legal dar ilogic, ilegal dar logic, ilogic si ilegal, toate in acelasi timp? Profesorul se gandeste, face scheme pe hartie, dar nu stie raspunsul.
- Bine, uite, ti-am pus 8 in loc de 3, acum spune-mi si mie raspunsul.
- Faptul ca dumneavoastra aveti 69 ani, iar sotia dvs. are 22 ani este legal, dar ilogic; faptul ca sotia dvs. are un amant de 21 ani este ilegal, dar logic, iar faptul ca dvs. ii mariti nota amantului sotiei dvs. este si ilegal si ilogic.

Intr-o zi, profa de geografie ii spune lui Bula:
- Bula, treci la tabla...
Baiatul sari din banca si direct la tabla.
- Bula, arata-mi unde este America de Nord.
- Uitati, doamna profesoara, e aici.
- Daca imi spui si cine a descoperit-i iti dau nota 10.
- Ce spuneti? Eu! Nu vedeti ca eu v-am aratat-o?

Si cel mai Maree adevar rolling on the floor
Asemanari: scoala/emisiuni si filme la tv
Ora de dirigentie = Stirile PRO tv
Ora de mate = Mision Imposible 4
Fituica = Te uiti si castigi
Soptitul = SMS la MTV
Vacanta = Publicitate
Nota 10 = Al Saselea Simt
Nota 3 = Chestiunea Zilei
Elevul silitor = Disparuti fara urma
Elevul chiulangiu = Tanar si nelinistit
Chiulitul = Gone in 60 Seconds
Sedinta cu parintii = Pacatele trecutului astazi

Voi ce spuneti?laughing

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Faine bancurile. Sunt singura care le-a citit? Se pare că restul au repetat din ele.

7 răspunsuri:
| Shery a răspuns:

"Noaptea, inainte de examen. In apartamentul

profesorului suna telefonul pe la 3.

Cu o voce iritata acesta raspunde: - Da!

- Dormi?

- Bineinteles ca dorm!

-...si noi invatam, tuz mortii ma-tii!"

asta cred ca e real laughing si cel cu cizmulitele e genial laughing

| Haydee explică:

@Danutz, am scris bancuwinking
Dar cum scrie sub capacul de bere Ciucas?!

Ne relaxam, mai incercamlaughing

| Mwhahahaa a răspuns:

Cea mai scurta versiune la Scrisoarea a-III-a;
Tu esti Mircea?
Nu!

La gradinita :
- Inchipuie-ti... am gasit acasa sub sofa un prezervativ!
- Nu mai spune! Dar ce este aceea o "sofa"?

Un reporter merge intr-un sat sa ia niste interviuri. Spre mirarea lui, satul era gol. Doar la o poarta zareste o batrana. Reporterul se apropie de ea:
- Saru'mana, mamaie, da' unde's femeile din sat?
- La caminu' cultural, maica, sa invete limba engleza...
- Da' barbatii?
- La caminu' cultural, maica, sa invete limba engleza...
- Si copiii?
- La caminu' cultural, maica, sa invete limba engleza...
- Da' matale, matale de ce nu te-ai dus?
- Because I speak English...

- Ce-ati facut bai azi la scoala?
- Materiale explozive.
- Marfa. Si miine ce program
aveti la scoala?
- Care scoala?

Profesorul :
- De ce mai intai vedem fulgerul, apoi auzim tunetul?
Elevul :
- Pentru ca ochii se gasesc inaintea urechilor.

Sesiunea de iarna a cursurilor fara frecventa la facultatea de stiinte juridice din Bucuresti
. Examinatorul mai pune o intrebare suplimentara
candidatului:
- Ce pedeapsa se aplica pentru bigamie?
- Doua soacre! raspunde senin studentul si ii intinde carnetul...

see you soonwave

| thehope a răspuns:

Se spune ca s-a petrecut la Politehnica in Bucuresti. Studentii aveau examen, dar, nemergand la cursuri nici macar nu-si cunosteau profa. Un grup de studenti asteptau si ei... Vine o tipa faina cu un sal in jurul gatului, iar unul din studenti zice:
- Iata vine un sol de pace c-o naframa-n varf de bat. Si toti se prapadesc de ras. Se uita tipa atent la ei si intra in sala. Studentul in fapta:
- Waw! Am pus-o! E profa. Sigur ma pica. Dar isi incearca totusi norocul si intra in sala. Cand sa traga biletu` cu subiectu`, profa intreaba:
- Tu esti Mircea?
- Eu sunt doamna. Dau acum sau vin la toamna?!
Un profesor da buzna in WC-ul elevilor:
- Ce faceti aici?
- Facem sex.
- Bine, bine, credeam ca fumati.
Profesoara:
- Ionele, daca ai avea de ales intre bani si inteligenta, ce-ai alege?
- Banii, d-na profesoara.
- Cum, eu cred ca mai importanta este inteligenta.
- D-na profesoara, fiecare cu ce-i lipseste...

| DoarOana a răspuns:

E foarte bun! Hai ca-mi palci! Tine-o tot asa si mai aduaga sa stiu si eu ca mie imi plac nu spunj nu!laughinglaughing happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Examen la medicina. Un singur tip si 30 de gagici in grupa.
Intra prima
- Ce se mareste pana la 20 de ori cand este excitata?
- Hihihi, hahaha!
- Iesi afara, ai 4!

Intra a doua.
- Ce se mareste pana la 20 de ori cand este excitata?
- Hihihi, hahaha!
- Iesi afara, ai 4!

Intra toate, li se pune aceiasi intrebare si toate iau 4.

La sfarsit intra tipul si i se pune aceiasi intrebare.
- Ce se mareste pana la 20 de ori cind este excitata?
- Pupila.
- Bravo ai 10, du-te si spune la proastele alea de-afara ca "hihihi si hahaha" se mareste intre 3 si 5 ori… rolling on the floor

| Danutz_8401 a răspuns:

Doi studenti la inginerie mergeau prin campus cand unul dintre ei spune: - De unde ai bicicleta asta superba? Al doilea raspunde: -Sa vezi, ieri mergeam pe aici gandindu-ma la referatele mele, cand a aparut in fata mea o femeie foarte frumoasa pe aceasta bicicleta. Si-a scos toate hainele si mi-a spus: "Ia de la mine orice poftesti". Celalalt da din cap intelegator si zice: - Ai facut o alegere buna. Hainele ei probabil nu ti se potriveau!