| Lupică27 a întrebat:

Https://www.youtube.com/watch?v=uTNUrxaj5aI
Mai radem si noi, mai alea, alea? Cringe of the week, vizionare placuta!

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

@lidia09, nu iti bate capul cu lupica, el are un stil aparte, si eu am un stil aparte, pe noi nu ne inteleg semidoctii de pe TPU, pentru ca noi avem un anume stil de ironie specific oamenilor cu o inteligenta usor peste medie! am intalnit tocilari in viata asta cu 10 pe linie de la gimnziu la facultate si nu fac 2 lei cand ii scoti din mediul lor, nu au niciun fel de inteligenta, nu se descurga genul lor de oameni in nicio situatie alta in afara de laboratorul in care ei se duc zilnic si despica atomul in doua...le lipseste chiar si "inteligenta" inascuta despre care vorbeste René Descarteswinking
vobesc in analogii si metafore ironice, evident ca cineva nu despica atomul in 2, era un mod de ironie la adresa tocilarilor care se si cred destepti si cunoscatori in ale vietii...

revenind la tine lidia09, fata de acest link, probabil este vorba si de o bariera lingvistica sa-i spunem asa, probabil nu cunosti foarte bine cum sta treaba aici la noi in tara, dar nu este problema o sa le pricepi cu timpul
te anunt ca in RO, exista romani inteligenti si romani inculti, dar faptul ca niste loseri care se cred zei intelectuali fac bascalie de acei inculti pe Youtube, asta nu inseamna ca acei loseri sunt mai sus decat cei de care ei rad!

am vazut acolo in acele mix-uri video, printre altele, si pe prietenul meu de la Iasi, Adrian "beleaua" corduneanu, este normal ca omul ala spune numai postii pe canalele de socializare, el este un incult cu 4 clase care face numai ilegalitati, este interlop, proxenet, talhar etc el vine dintr-un mediu care este mana in mana cu manelele pe care le asculta toti ai lor si cu incultara crasă din care fac ei parte
limbajul lor este pe masura, la fel si comportamentul!

mr. lupica cat despre aceste canale de Youtube care ironizeaza pe altii, eu le-as zice fraierilor din spatele acestor canale, ca ei sunt cei mai slabi in cunoastere in primul rand si sunt net inferiori oamenilor inteligenti, dupa cum spune un principiu "cu cat te dai mai bogat cu atat esti mai sarac", oare aplicand analogia fata de aceste canale ale multor "carcotasi" de pe net detinatori de conturi care iau in ras pe altii, oare cu cat vrei sa pari mai inteligent si iei pe altii in ras pe canalul tau ca vlogger (aici fac referire la acest canal al acestui fraier ca are nume dat cum isi zic unii pe la puscarie... Bulănosu) oare nu cu atat mai mult esti un frustrat in viata reala care nu ai altceva mai bun de facut cu viata ta? pe langa asta el si ei (cei cu acest gen de continut) nu sunt oameni asumati, de ce? sunt exact ca userii si useritele noastre de pe TPU, aia care intra aici in fiecare zi, fac prezenta, dau raspunsuri si au raspunsuri la absolut orice, stau cumva in top, dar ei nu au pus niciodata o intrebare, vezi doamne ca le este frica ca nu cumva cu cele ce zic in acele intrebari lumea sa nu-i desconsidere, deci cu alte cuvinte sunt niste frustrati care dau peste tot sfaturi si sunt cool ei in sinea lor, cand este vorba sa fie deschisi chiar si putin referitor la propria lor viata sau intamplari, sau in orice caz hobbyuri, nu o mai fac...pai pot acesti oameni sa judece cumva pe altii? cand ei sunt cei mai anonimi dintre anonimi?
exact asa-i vad eu pe toti acesti frustrati care isi creaza canale si creaza continut cu prostiile ce le fac altii... nu sunt nici asumati caci nu au propriul lor continut in care apar ei si spun bune sau rele, nu sunt nici mai inteligenti, sunt doar niste frustrati anixiosi si atat, frustrati care se hranesc din a rade de altii dupa principiul "ce tare sunt eu si ce viata buna am ca nu sunt ca altii, uite astia ce prosti sunt, fata de mine "!

| Lupic?27 explică (pentru Simpatic):

Cand scrii, nu te mai opresti. Ai o parere gresita despre canalul ala de Youtube, e chiar ok, ma rog, parerea ta, nu ma intereseaza. Cat despre Lidia cand am zis ca femeile nu au simtul umorului nu a vrut sa fie o jignire ci o alta duma.

| Simpatic a răspuns (pentru Lupic?27):

" Ai o parere gresita despre canalul ala de Youtube, e chiar ok, ma rog, parerea ta, nu ma intereseaza"

pai daca parere mea nu te intereseaza pe viitor nu o sa o mai ofer laughing

eu sunt in stare sa creez adevarate romane psihologice pornind de la ceea ce afirma cineva sau ce anume posteaza pe siteurile de socializare, i-am facut o caracterizare psihologica domnului acela din spatele canalului la care ai pus tu link, atat tot

inteleg si faptul ca scrisul mult este obositor, sunt 2 useri care imi raspund tot asa kilometric cand avem de schimbat replici si practic uit ce anume sa le raspund pana citesc, de la ce pornesc ei si unde ajung

am sa fiu mai concis pe viitor, sau delocwinking

| Lidia09 a răspuns:

Nu mai trimite așa linkuri că chiar îmi schimb părerea și mă dezamăgesc de oamenii din Romania. Îmi vine să cred că oamenii de acolo efectiv degradează. Nu m-ai au cu ce se ocupa și fac diferite prostii în loc să se gândească să facă ceva productiv.

| Lupic?27 explică (pentru Lidia09):

Femeile nu au simtul umorului happy
Canalul este cunoscut pentru faptul ca se rade de prostia din Romania.

| Simpatic a răspuns (pentru Lupic?27):

Da, am observat si eu in general faptul ca femeile de pe TPU sunt mai serioase
nu ai fost luat la rost de catre unele "experte" de pe TPU inca sa vezi la ce fac referire, va fi vai si amar de tine laughing
oricum este de luat in calcul si faptul ca pe net suntem uneori intelesi altfel, in lipsa unor 'emoticoane reale'