| 400kg a întrebat:

Care este mai greu?
Un kilogram de fier sau un kilogram de pene?

Răspuns Câştigător
| ByAnKaAlEx a răspuns:

Un kg de fier! (logic)

| RefinedStrings a răspuns (pentru ByAnKaAlEx):

Mai bine taceai.

Răspuns utilizator avertizat
| Almássy a răspuns (pentru ByAnKaAlEx):

Logiclaughing

41 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Daca elimini cuvintele fier si pene o sa fie asa:

Care este mai greu? Un kilogram sau un kilogram?
Sunte egale.

Răspuns utilizator avertizat
| onasis1961 a răspuns:

Nu te mai grabi cu funda.Un kilogram este un kilogram, indiferent de ce cantaresti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un kilogram de pene puse in apă cîntăresc cît un kg de fier.

| Ashadow a răspuns:

Duceti-va de va cumparati un kg de neuroni.
P.S e la fel de greu cu unul de pene sau unul de fier, asta ca sa nu va fraiereasca tiganii prin piata.

| alexs99 a răspuns:

Sunt egale, incearca sa stergi cuvintele ''fier'' si ''pene'' si va ramane:Ce e mai greu:un kilogram sau un kilogram?

| Xtadelo a răspuns:

Sunt la fel de grele.

| Crucified a răspuns:

Sunt egale. De ce dracu ai dat funda raspunsului aluia? angry

| Yasmin875 a răspuns:

Un kg de fier

| 00AName00 a răspuns:

Sunt egale.

| Weider a răspuns:

E la fel, doar masa difera.

| Barabulafaradarsaupoate a răspuns:

Voi incurcati "masa" cu greutatea.

| Barabulafaradarsaupoate a răspuns:

Sunt egale. Doamne! Pentru ca este 1kg... Daca elimini fier si pene cam asa iese intrebarea ta:
Care este mai greu?
Un kilogram sau un kilogram?

| BarBye a răspuns:

Sunt de aceiasi greutate, ca ambele cantaresc un kilogram

| amiX a răspuns:

De fier

| MIRUNAmyra a răspuns:

Sunt egale, au masa de 1, kg

| 7Dany a răspuns:

Tu esti mai greu ca ai 400kg...

| ORDKEO a răspuns:

Doamneeee,ce raspunsuri, pai e tot un kg, ca e de pene sau de fier, e tot un kg.a primit si funda.

| TAzOVsKY a răspuns:

laughing sunt egale ca greutate! 1kg=1kg nu conteaza ca sunt 1 milion de pene

| meseriasul88 a răspuns:

Auzi la ByAnKaAlEx fierul de cand e lumea kg a ramas acelasi nu s-a schimbat depinde doar pentru,, unii,, indiferent ce cantaresti este acelasi kg doar ca volumul nu este la fel raspunsul meu este ca au aceeasi greutate

| BestStudio a răspuns:

Este egal.Dar de fapt daca o luam tehnic fierul este mai greu.

| RefinedStrings a răspuns (pentru BestStudio):

De ce ar fi mai greu un kilogram de fier?
Kilogramul de fier este doar MAI DENS. Nu mai greu.

| šïηηεr a răspuns:

Balena cântăreşte mai mult, dăă.

| sax15tag a răspuns:

Cum sa raspunda 14 oameni la intrebarea asta? laughing cand raspunsul este evident... ba mai mult cica 1kg de fier e mai greu, sau daca le pui in apa sunt la fel laughing nu imi vine sa cred

Răspuns utilizator avertizat
| rauzan94 a răspuns:

1 kg de fier este mai greu decat 1 kg de pene deoarece fierul are densitatea mai mare decat penele. si iti demostrez printrun experiment pune intr-un borcan 100 grame ulei si 100 grame apa dupa care agiti borcanul putin, dupa care las 15 20 min pana ce se desparte uleiul de apa si de acolo deduci care este mai greu si care este mai. cel care sta la suprafata este mai usor iar cel care este dedesubt este mai greu chiar daca au aceas cantitate big grin

| RefinedStrings a răspuns (pentru rauzan94):

Nu mai raspundeti ba frate daca nu stiti.
1 kilogram este egal cu un kilogram. (PUNCT).
Da, fierul este mai dens decat sunt penele, dar asta nu inseamna ca un kilogram este mai greu decat alt kilogram. La fel si cu uleiul. Un litru de apa, reprezinta mai multa apa decat un litru de ulei? NU! Dar este vorba de densitate, si daca vrei de volum. Nu va mai bagati AIUREA in seama.

Răspuns utilizator avertizat
| TheSunWillBeHere a răspuns:

Sunt egale ..pentru ca amandoua au masa de 1 kgwinking

| Ilusi00n a răspuns:

Cica "e la fel dar masa difera" laughing)Tocmai ca nu sunt la fel dar masa este aceeasi laughing))E grav laughing))

| gioko98 a răspuns:

Egal

| chreg a răspuns:

Au aceas greutate (logic)

| Glitter30 a răspuns:

Sunt egale! de exemplu un kg de cartofi este egal cu un kg de cirese deci sunt egale

| neOnRO a răspuns:

Parerea mea e ca ambele au aceeasi greutate. Sunt egale, echivalente.