| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,ce este mai greu un kilogram de fier sau un kilogram de aluminmiu?

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te-ai nascut ieri si ai facut ochi azi? Kilogramul e kilogram, indiferent de obiect.

suntserios
| suntserios a răspuns:

1kg = 1kg. Cam slabuta gluma

| Catrice a răspuns:

Ia tu într-o mână 1 kg mere și in cealaltă 1 kg de banane si vezi care e mai greu.

| Sn4k3 a răspuns:

Asta e mai veche decat site-ul.

| gabicoo a răspuns:

Kilu' dă haur e cel mai greu. Praleo!

| Plato a răspuns:

La multi ani, 2005! La multi ani, tuturor!

| ForeverAlone97 a răspuns:

Sunt la fel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel al cărui centru de greutate este supus la o accelerație gravitațională mai mare, inculților!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Data viitoare sa compari mercurul (densitate: 13545, 9 kg/m³) cu fierul (densitate: 7860 kg/m³). Au aceeasi masa, aceeasi greutate si densitati diferite.

| Uvox a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau uraniu 19100 kg/mc happy

| Uvox a răspuns:

Un kilogram de uraniu.
Iti cade greu până la oase.
happy

| Jay1 a răspuns:

Tot e egal.

| AlexDarius3 a răspuns:

Dacă tu zici că e UN KG de fier şi UN KG de aluminiu asta înseamnă că sunt egale pentru că sunt un kg, întradevăr fierul în general e mai greu decât aluminiul însă ambele sunt câte un kg.

| Saveluc a răspuns:

Greutatea este la fel diferă doua volumul, Fier este 100% basculanta plină iar aluminiul ocupa doar 15% din basculanta. Asta este o imagine ceea ce ți-am descris

| vladeusebiu a răspuns:

E mai grele kilogramu de fer.

| Transformice1 a răspuns:

Ha, sunt egale, nu conteaza materialul, e tot un kilogram pe cantar. asa ca.

| Skyfest a răspuns:

Dupa Kilogram ambele sunt egale, dar dupa densitate fierul este mai greu. Gluma aceasta este de mult timp happy

| MELISAnarcisa a răspuns:

Sigur... normal fierul e mai greu, dar daca pui mai mult aluminiu vei ajunge la un kilogram, deci 1kg=1kg. nu conteaza din ce e kilogramul, adica 1kg de pene=1kg de firmituri.

| Trax a răspuns:

Sunt egale. Tot un kilogram sunt, densitatea difera.