| IsabelaIssa a întrebat:

Am o intrebare ce ma macina de ceva vreme incoace : furnicile au muci? si daca da, cine le sterge la nas?

Răspuns Câştigător
| nuku a răspuns:

Astazi s-a petrecut un accident groaznic.
O furnica a lovit cu bicicleta un elefant ce trecea regulamentar pe zebra.
furnica nu l-a vazut pe elefant deoarece isi stergea nasul singura!

9 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Cat ai stat sa te gandesti?laughingDoar sa fie o furnica la fel de mare ca noi, sa aiba nas si mai ales secretii nazalelaughing

| cretzufinish a răspuns:

Nici nu vreau sa-mi imaginez. laughing

| DeeDee28 a răspuns:

Nu cred ca au muci, deoarece sunt mult prea mici ...si daca ar trebui sa se stearga nu ar avea cu ce pentru ca nu sunt batistute asa micihee hee

| Ea12345 a răspuns:

Nu, nu au.happyCuriozitatea e asa marehee hee

| hominid dreak a răspuns:

Vezi ca am vazut la intrarea intr-un musuroi un anunt:"Cautam menajera sa ne stearga de muci." Daca te grabesti vei afla si raspunsul la aceasta mare dilema de proportii cosmice-cate kile de muci produc 5 furnici?

| Pho3nix a răspuns:

Mucii sunt cat furnicile. happy

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

rolling on the floor Hai că asta e bună.
În primul rând, furnicile nu au nas şi, prin urmare, nu au cum să aibă muci (îi zice secreţie nazală, dar în fine).
Furnicile îşi fac alimentarea cu oxigen altfel şi, în plus, furnicile nu au nevoie de aşa de mult oxigen, sistemul respirator fiind slab dezvoltat la această insectă.
Sănătate!

| DisforDeea a răspuns:

Se vede ca n`ai ce facelaughing))

| IsabelaIssa explică:

Mi-au placut raspunsurile, stiu ca le zice si secretii nazale dar e mai comic "muci" laughing si mai astept in continuare raspunsurile voastre :d