| anonim_4396 a întrebat:

Bună; am o problemă mare de tot, legată de hamsteri, și risc să-mi pierd prietena, și nu stiu ce să fac! dar mai bine să vă povestesc cum a fost! stăteam intr-o seară pe net; aveam de facut un referat la româna despre Paulo Coelho și deci mă documentam; de fapt mai bine vă spun adevărul-adevărat, pentru că am jurat să nu mai mint pe net, mai ales ca totul răul de care am parte acum, de la asta mi se trage; sincer, ma uitam la un film pentru adulți; adică porno; și la un moment dat, ma ridic să mă duc să beau niște apă, și când mă intorc (de fapt am fost să caut niște șervețele), găsesc un buzz de la o fată de care nici nu știam cine e, și cum a ajuns ea in lista mea de friends; zic hai sa vad ce vrea; și incep, bună-bună, de unde ne știm, da-mi si mie o poză- deci din astea; după fro jumate de ceas, așa, ea zice ma duc sa dau la hamster sa mănânce, brb; eu, care aveam de gând să ma duc să mă spal puțin pe mâini, mă apuc să-i scriu:și eu am ceva treabă, ok; dar nu sunt atent și dau send dupa cuvintele -și eu-; la care fază, văd ca ea imi trimite vreo cinșpe kiss-uri și intreabă wow, ai și tu hamster, iar eu, care nu știu cum fac de sunt așa fraier, mă pierd și zic că da; de aici a inceput tot necazu; ea zice- abia aștept să vorbim, iar eu rămân ca prostu intrebându-mă ce să fac; bun; partea a doua; vine ea inapoi, eu intre timp inchid Coehlo, și caut despre hamsteri ca in caz ca mă intreabă ceva să am si eu idee ce să-i raspund; și mă ia din prima-ce ai fată sau băiat? eu mă pierd iar și zic repede- băiat! ea zice mișto eu am fată-îi împerechem! eu zic- bine, și dau să schimb subiectul și o intreb de cine îi place mai mult din jurnalele vampirilor, adica de care din ei doi; ea raspunde-lasă asta, și se intoarce la hamsteri; și-mi spune că dacă am poză cu el-în glumă, ca sa-i arate aleia mică(bine, are umor gagica)-iar eu îi spun ca nu am. apoi ea zice să-i fac cu telefonul; pâna la urma reușesc eu sa ma scot si amân treaba spunandu-i că am de facut o temă la româna, și ies de pe mess, cu promisiuna ca revin intr-o oră; vă dați seama că imi venise o idee; ce credeti c-am facut? ati ghicit! am plecat și mi-am luat un hamster! aici incepe partea treia; la magazin mă intreabă ăla de vindea acolo- aveti acvariu? eu zic - nu; el se ofera sa-mi dea unu, dar când imi zice scoru, imi vine rău, si-i spun- lăsați ca parcă mi-am adus aminte că am unu p-acasă; vin cu hamsteru repede-repede, iau un borcan mai mare in care ținea mama gogonele la murat, il vărs și pun animalul in el și fac două-trei poze, după care deschid mess-ul și scriu back! intra ea, imi dă iar vreo zece kiss-uri și zice -pozele pls! eu mă execut pe loc și dupa ce i le trimit, deschid o bere,(că imi mai ramsese vreo 5 lei) și ma relaxez; la care ea imi scrie - iți bați joc de mine? esti un luzer! și intr-o secunda era off! eu zic - ce m***tii măsii am facut și dau o solicitare de apel la un tovarăs(că n-aveam bani pe telefon), și când ma sună ăla ii spun toata povestea, și il intreb, deci, ce-am facut; ăsta când aude, incepe sa râda și-mi zice cum ca nu trebuia sa pun apă in borcan; pentru că eu, ca să va explic, dacă ăla de la magazin m-a intrebat de acvariu, eu am crezut că hamsteru se ține la fel ca peștii, și deci atât m-a dus capul, așa am făcut! mai exact am pus apă in borcan, dar nici eu nu sunt chiar prost-prost, și cand am vazut că se duce hamsteru la fund, am pus o bucata de lemn să se agațe de ea, cum a fost in Titanic, când statea DiCaprio prins de cufăr dupa ce s-a scufundat vaporul; ei bine, eu acum imi dat seama de eroarea care am facut-o, dar cum s-o mai repar? Să-i spun adevărul?(de aia am zsc că n-o să mai mint niciodată pe net- și voi trebuie să faceti la fel!); Oare o să ma ierte? Vă rog, dacă aveti un sfat care să ma ajute! Eu cred ca la lui fata ia ăi cam plăcea de mine; la început- acu nu mai sunt așa de sigur; și dacă vrea cineva să cumpere un hamster! îl dau cu tot cu borcan! multumesc și aștept răspunsurile voastre!(eventual pe id de mess:magicianulfermecat)

Răspuns Câştigător
| giuly a răspuns:

Nu am citit nimic, dar te sfatuiesc sa-ti bagi hamsterul in fund.

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Era să mor de râs, Copperfieldule. Faină tare povestea.

P.S. Am o idee. Ca să nu minți, nu vorbi și nu tasta! Succes garantat.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Mersi din nou, și mă bucur că te distrează ce scriu eu pe aici; mersi și de sfat; parcă mai era ceva...; in fine, mai vorbim; mă duc să văd ce mesaje am...

NOname
| NOname a răspuns:

Dar totuși, unde ai văzut tu un Copperfield, care să spună adevărul? N-ai decât să respecți tradiția.

| AnneBre a răspuns:

Nu am citit decat prima propoziţie şi deja m-am plictisit.

| AnaBlackVampire a răspuns:

Scrie o carte man! Ai umor!

| NevăstuicăxD a răspuns:

Cine crezi că citeşte ditamai romanu?

| Diabolique a răspuns:

Nu mai pot! laughing
"când am văzut că se duce hamsterul la fund, am pus o bucată de lemn să se agațe de ea, cum a fost în Titanic, când stătea DiCaprio prins de cufăr după ce s-a scufundat vaporul".
Mersi, mi-ai făcut seara!

| ForbiddenDreams a răspuns:

Daca ai vrut sa faci caterinca ai reusit laughing)))
si daca nu. du-te la spitalu' 9! rolling on the floor)

| anonim_4396 explică (pentru ForbiddenDreams):

Mă gândesc să-ti urmez sfatul, dar momentan sunt la o secție de poliție unde sunt arestat pentru că am avut un carnet de asigurare de sănătate fals; dacă vrei amanunte intră la mine, și vezi c-am pus o întrebare acu o oră, și am explicat acolo ce și cum! pa!

| devilll a răspuns:

Ce ma hamsterul n-are dreptu la piscina?tongue

| Maaryyneelaa a răspuns:

Daca povestea e reala, spune-i adevarul ca ai vrut sa te placa si mai mult si ca nu o sa o mai minti, daca nu super tare povestealaughing))

| anonim_4396 explică (pentru Maaryyneelaa):

Bună,draga mea; eu iți multumesc pentru sfat,dar nu pot face cum spui tu,pentru că m-am cam blocat la faza cu *spune-i că nu o s-o mai minți*; adică mai exact,dacă i-as spune asta,practic tocmai aș minți-o! eu te înteleg că-mi dorești binele, și apreciez asta, dar eu nu pot rezista mai mult de 24 de ore fară să mint o fată(femeie); am incercat odată,iar seara n-am amai avut poftă de mâncare, n-am prea dormit și am fumat peste măsură! deci dacă vrei să mă ajuți dă-mi un sfat inlegatură cu chestia asta; cum să fac să nu mai mint așa, intr-una! pls. aștept! mersi.

| Tzutzik a răspuns:

Am citit povestea ta și nu știu cu ce să te ajut.spune-i adevărul caci la urma urmei va ieși la iveală. Poți să-i spui că ai dorit să pari mai nu știu cum în fața ei și ai făcut această gafă. Idee nu am ce să faci, dar știi mi-a plăcut povestea!
Baftă ție fii tare și sincer mereu!

| brjr1 a răspuns:

Wow. Pot sa iau eu hamsterul. Asta daca mai traieste. tongue

| alexutza1995 a răspuns:

Pai.Eu cred ca ar trebui s-ai explici situatia fetei.In locul ei as fi impresionata daca cineva ar face asta pentrut mine.Si daca s-a suparat la faza cu hamsteru in apa, atunci ar trebui sa-ti ceri scuze de la ea si s-ai spui ca iti pare rau pentru aia.

Întrebări recente