| smek3r a întrebat:

Când cineva vă întreabă ceva și voi nu vreți să răspundeți ce ii ziceți?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ii spui ca te grabesti pentru ca ai niste treaba!
sau metoda "giani" - "am uitat ceva pe foc"winking

| J0B0MAT a răspuns:

Nu îi răspund dacă nu vreau. Dacă îi răspund ceva orice, înseamnă din start că vreau să fac asta, pentru că al nostru creier are nevoie de intenția noastră pentru a deschide gura și forma cuvinte. Orice lucru pe care îl spunem, facem, oricât de mult ne-am minți că nu am vrut să îl facem, în cele din urmă am ales, în scârbă, să îl facem.

| ALM2000RO a răspuns:

Îi spun că nu îi pot răspunde la această întrebare din motive personale sau inventez o scuză, depinde de context.

| ILikeBlackCats a răspuns:

Ca ma duc sa fac ceva important

| BobTheCat a răspuns:

Depinde de situatie! Ori inventez o scuza, ori ii spun in fata ca nu vreau sa ii raspund din motive personale.