| κίllą a întrebat:

Care e cel mai amuzant lucru pe care l-ati patit sau vazut la scoala? Cea mai amuzanta intamplare primeste fundita :p ca sunt cam nervoasa, si vreau sa rad putin poate imi trece

Răspuns Câştigător
| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! o faza tare a fost cand profa de bio l-a ascultat pe un copil din clasa si na stiu nimic l-a intrebat pe ce planeta traieste si el a zsi ca pe pluto laughing da nu stia si era in clasa 6 laughing a mai fost o faza pe o colega a chemato in ora de mate cu ciatu sa o controleze ea manca jeleuri si i-a zis la colegul ei sa ai mai arunce un jeleu el i-a aruncat da in chelia lu profu de mate a inceput sa urle sau cand s-au jucat baieti fodbal cu mingea in clasa si au spart neonu si au za ca cu skaunu sau cand eu ma aflam la tabla si un coleg tot se plimba si s-a oprit in juru meu si a inceput sa ragaie si profu m-a intrebat o intrebare si eu radeam ca nebuna in fata clasei

24 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ora de biologie anul trecut. Ultima ora din zi de la 20 la 21 seara.Toti dormeam din picioarehee hee
Intra proful Pletosul bine dispus ca de obicei si ne zice ca ne da lucrare.Noi incepem sa-l fluieram la scena deschisa si el surprins de reactia noastra si impiedecat de fel cade teatral pe treptele piedestaluluilaughing
Praf s-a facut, domnule!laughinglaughinglaughing
Replica lui:"Fir-as al dracu cazui ca boul.Era sa imi mancati coliva"laughing

| Sოﺁℓε a răspuns:

Pardon acolo era caietul; D

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pfff cate au fost love struck la bio ma asculta, eu ridicat in picioare langa banca mai citeam din carte. Cum eram cam mahmur, eram un pic pe pilot automat si mai citeam cateva cuvinte, mai continuam de la mine, doar ca era si un pic intuneric si nu vedeam foarte bine ce scrie in carte. Astia din clasa se uitau socati la mine, unii radeau...ma gandeam ca se amuza ca citesc si nu voiam sa le dau atentie,,, m-a cam trezit profa ca "ce ii tot dai atata cu lichiorul gastric, e lichidul gastric! " laughing
A mai fost un circ incredibil cu o femeie de servici sarita de pe fix, eu in stare avansata de ebrietate, si cu pantaloni care imi aratau toata splendoarea de poponeata, fata in fata cu dirigu', directori, niste profesori, toti aliniati in fata mea (mi-era si frica sa le intorc spatele ) si toti adunati de femeia aia care facea crize pe acolo ca i-am spus ceva,,, nu pot sa zic aici ce, nu era injuratura sau jignire insa o gluma cam vulgara laughing Si astia, dupa tot circul imi zic sa plec...eu nu puteam sa plec pentru ca ma clatinam si aveam pantalonii nu rupti, ci inexistenti pe fese... a fost un moment greu de povestit,
sau profa de fizica, mai severa, se lua de elevii de servici ca e prea ud buretele desi nu era cazul...si eu il mai imbibam cu apa pana la refuz uneori, o data s-a facut fleasca dar nu s-a descoperit vinovatul...laughing
sau intr-o seara, mai erau 3-4 clase la ore si vine un coleg cu chitara...era un ecou pe culoar si se auzea asa tare.cand m-am oprit din zdranganit am auzit aplauze din 2 clase si a iesit profa de geologie sa ma intrebe daca am terminat concertul ca sa stie daca incearca sa faca ora happy Habar n-aveam ca e atata audienta big grin

| Mjdolhfi a răspuns:

Odata la ora de religie [noi faceam religie cu preotul satuluibig grin]ne povestea el ca a intrebat pe cineva la o clasa mai mica numai stiu ce si face parintele para malaiata in gura lu' natafleata. Da dupa o asculta pe o fata din clasa si o intreaba ceva da face el off para malaiata in gura lu' natafleata...deci hai zii raspunsul, da colega mea face para malaiata in gura lui natafleatalaughinglaughingsau eram la ora de chimie si vorbeam despre mediul bazic si acid si ne intreaba doamna de chimie in paharul acesta ce mediu avem? da o colega :avem mediul acvaticlaughinglaughing.
Sau in ora de istorie ne zice proful ca Iancu de Hunedoara a murit de ciuma si ne intreaba dupa :stiti ce scria pe mormantul sau? da o colega repede : ciumalaughing. Profu a inceput sa rada si zice :a murit ciumalaughing

| Mjdolhfi a răspuns:

Sau mai e o faza dar nu din clasa la minelaughing. Cica erau copiii la ora de cultura civica si vorbeau despre sex feminin si masculin.Si le da acasa tema sa faca propozitii despre sexul masculin si feminin, da' vin doua fete si citesc ...prima:mama nu ma lasa sa fac sexlaughinglaughinga doua:cand o sa cresc o sa am voie sa fac sexrolling on the floorprofesoara aia era si mai severarolling on the floordecilaughing

| Clauditza a răspuns:

Pai sunt catva in ora de fizica am scos ceva din ghiozdan si mi-au sariut toate absorbatele erau vreo 4 si in mometul ala profu se uita la mine si l-a bufnit rasul sau cand cantam pe hol guess who-locul potrivit si ziceam 'nu nu ne-am nascut in locul potrivitu nu nu' si dupa ziciam 'ba nu m-am nascut in locul potrivit nici eu "si in spatele meu gici cine nu mai putea de ras... directorul sau cand imi era deschis compartimenul ghiozdanului unde erau absorbatele si in spatele meu era directoru secretara profu de sport si profu de fizica si radeau de numai puteau si multe altele dar nu am timp sa scriu atata.

| Clauditza a răspuns:

Sau la ora de geografie(eram la lectia despre Spania) profu' m-a intrebat pe ce continent cresc bananele eu nu aveam nici-o treaba cu ora ma uitam pe gem mai indoiam colturile cartilor na ca la orice ora plictisitoare de geografie si ma intreaba cum spuneam pe ce continet cres banele si fiind la lectia despre Spania ma gandeam ca o zis ce fructe cresc in Spania si am zis capsuni in gura mare si iti dai seama cum a iesit Pe ce continent cresc bananele? raspunsul capsuni.

| viatadecacatt a răspuns:

Anul trecut aveam clasa pe la etajul doi si aruncam cu corn si lapte pe geam dupa oameni.Printre tintele noastre, am picat o femeie mai invarsta cu lapte(ps:am cam udat-orolling on the floor) si cand am vazut ca am tintit-o ne-am lasat instantaneu toti in jos.ca vezi doamne, nu s-a intamplat nimic si nu suntem noi de vinalaughing

| Lora_6439 a răspuns:

happy Pai sper ca am sa te amuz prin asta: Eram prin clasa a7a si imi daduse si mie mama voie sa-mi cumpar o pereche de tanga. Daa erau roz cu verde big grin La prima ora de sport i-am luat pe mine. Si stateam eu in poarta la handbal (a, da. avea si pantaloni de trening peste ca doar nu stateam in chiloti). Cum spuneam: stateam in poarta. Toata lumea era la poarta cealalta, in atac iar eu stateam singura in poarta mea. La un momentdat, cel mai nebun din clasa (unu mic si-al dracu) venea in mare viteza spre mine dar eu nu l-am bagat in seama. S-a oprit in fata mea uitandu-se la mine si ghici ce? Exact, mi-a dat pantalonii jos. Pana la glezna. Eu am ramas in fundul gol in poarta in timp ce aia de pe banca radeau de mine, iar el a fugit inapoi in atac laughing. O faza amuzanta pe care am vazut-o: in clasa a8a, colegii mei luau lada de la corn, se puneau cu fundul in ea si se dadeau cu ea pe scari, lovindu-se frontal de perete laughing Si o alta faza pe care am vazut-o zilele trecute (adica in clasa a10ahee hee ): Coboram scarile la liceu si era zapada inaunru ca se batusera astia. O colega mai curajoasa a coborat asa, fara sa se tina de balustrada, iar cand mai avea vreo 5 trepte a cazut si a coborat pana jos asa cu fundul laughing Aaaa si inca una: in a9a am inchis usa si am scos clanta. A venit profa de bio si faceam galagie ca cica ne-am blocat laughing Aia tragea de usa disperata si noi radeam in ultimul hal. Am ras pana cand a chemat-o pe administratora si am bagat clanta in usa si am zis ca, de fapt, nu clanta era de vina, ci ca usa pur si simplu se intepenise big grin

| Lora_6439 a răspuns:

Stai ca mi-am mai adus si eu aminte laughing Prin clasele mici - intr-o zi spala femeia de servici pe jos si eu, ca orice copil, m-am apucat sa ma dau ca pe gheata. Si m-a vazut aia si m-a pus sa spal pe jos. Mi-a pus galeata langa mine si am inceput sa plang si am fugit la profa de engleza laughing.
Prin a7a nu stiu ce a vrut sa-mi faca unu' si mi-au sarit ambele bretele de la bustiera
In a9a i-am cerut lu diriga voie pana la baie, dar de fapt m-am dus la automat sa-mi iau un ceai. Cand am intrat in clasa, m-a bufnit un ras isteric si radeam in hohote si varsam ceaiul pe mine fara sa-mi dau seama si toti se uitau la mine. Normal ca au inceput si ei sa rada cand m-au vazut asa penibila laughing In sensul ca. stateam in usa si radeam, nu mersesem in banca si o intrerupsesem si pe diriga din predat. Si ma aplecam de ras si ceaiul se apleca si el laughing

| Lora_6439 a răspuns:

Mi-am amintit inca una: in clasa a9a, la o ora de tic ne-a lasat singuri in cabinetul de info. Si baietii au dat drumul unui calculator la care nu statea nimeni si au cautat pe net o poza cu unu' care isi face felatie singur big grin si au pus-o pe desktop si apoi au intrat pe un site pe care daca il alegeai ca pagina de pornire, se deschidea intruna si aparea un batran care se masturba. Au pus asta ca pagina de pornire si au oprit calulatorul laughing Ma intreb ce reactie a avut cel care l-a deschis apoi, daca a vazut proful etc laughing

| oky a răspuns:

Profesoara de romana ne explica niste chestii la sf de semesru. La un moment dat ea a spus : " in semestrul al 2lea vom face... " la care un coleg zice "sex".(chiar cu 2 secudne inaine sa zica sex, in clasa sa facut linsite si a auzit profa )

| Яùxsi a răspuns:

Pai eram la ora de romana si diriga m`a pus sa citesc o propozitie din carte. Si citesc eu acolo, dar nu eram deloc cu gandul la ce se intampla in clasa. Pur si simplu vorbeam fara sa gandesc si era o propozitie cu vin. si eu citeam, dar nu ce era in carte big grin si toti incepuse sa rada si diriga imi zice : "roxana, cred ca te-ai imbatat de la vin" laughing

Sau in clasa a sasea am ramas blocate in baie cu inca 3 fete de la mine din clasa si am iesit cu scara pe un geam care ducea in curtea scolii, apoi altul care ducea in scoala... si aveam mate cu o profa` super exigenta... si cand sa intru in scoala. se stransese toaata scoala si radea de noi laughing

Sau eram a saptea... in sala de calculatoare si a bubuit un calculator exact langa mine. big grin ce fum iesea. laughing

| Criss1105 a răspuns:

Cand l'am vazut pe profu' de mate plangandlaughing

| RainDrop a răspuns:

Pe acoperis, in a 11-a, era gheata, am luat cutai de corn, si neam dat de ea.
vine un beat la un caine, si ii "da" anal la caine, nu e la scoala, dar sper sa mearga happy

| RainDrop a răspuns:

Cutia*

| dyenutza01 a răspuns:

Cand a explodat un calculator la ora de info! fum, fum!laughing

| Laura_5858 a răspuns:

Ăăăă. a daaa! Domnul de istorie o asculta pe o colega de-a mea si a intrebat-o cum se numea primul pod construit, si un coleg i-a şoptit 'Podul Grant' şi ea asta a zis rolling on the floor Altceva, nu ştiu. cand şi-a scos o colega maseaua in ora de engleza şi a ţâşnit sânge pe caietul ei, sau cand s-a rupt prima bancă de la geam si a căzut peste un coleg laughing ar mai fi destule dar nu prea-mi vin in cap acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profesorul de fizia, scria la tabla si s-a intors deoarece i-a zis cineva ca nu vede. Eii, si cand s-a intors, s-a impiedicat de catedra si era cat pe ce sa cada rolling on the floorrolling on the floor. Am ras toata ora, mai ales ca profu de fizica este unul dintre profesorii care niciodata nu ne-a vorbit despre el, sau ne-a interzis orice intrebare care sa fie legata de lectia care o preda, nici macar o problema care nu e data ca tema. Iti dai seama ca am ras toata ora, dar n-a zis nimic. In pauza, vine la mine la banca: te vad eu, domnisoara, la lucrare. M-a crapat rasu` de fata cu el rolling on the floor)rolling on the floor, dar a plecat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand a cazut catedra pe dmna de istorierolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ha Ha sa Va zic eu ce am facut in a 6 a inainte sa inceapa ora de mate ce ne-a dat noua prin minte sa inchidem usa si sa facem liniste in caz ca vine profa sa creada ca nu suntem la scoala laughing)) dar profa s-a dus la gardian si a venit si nea spart usa laughing))))))

| andreifil a răspuns:

In clasa a 6-a am intarziat la ora cu niste prieteni deoarece fusesm la baie sa umplem cateva baloane cu apa ...am pus apa in ele pana erau pe aproape sa se sparga si le-am bagat in san.cand dupa 2 min in mijlocul orei s-au spart baloanele cu apa de am inundat clasa

| TangaBoy a răspuns:

O colega mi.a vazut chilotii tanga cand ma aplecam si a spus la toata scoala