| mODIN a întrebat:

Care-i mesajul din "melodiile rap cu mesaj"?

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Rapperii se plang de saracie si violenta.

| Simpatic a răspuns:

Pai mesajul reiese ascultand si fiind atent la textul piesei respective

La cum te vad pe tine sigur intelegi ce vrea sa zica Cedry2k,el are mesaj dar e complicat, este cel mai cult rapper roman, dar are si slang pe masura!

asculta ce poate "pustiu" asta, doar una dintre numeroasele lui piese, nici nu stiu daca e cea mai reusita piesa a lui, dar mie imi place>> https://www.youtube.com/watch?v=Idf34Ug_Xq0

singurul rapper la care am auzit vreodata de „Rondul de noapte" al lui Rembrandt

una si mai si : https://www.youtube.com/watch?v=1ssUXKpWdbc

pe langa Cedry2k traperii din Romania sunt ca Marian Vanghelie daca l-ai compara cu Nikola Tesla;)

| J0B0MAT a răspuns:

Același pentru toate melodiile desigur.La fel ca și piesele pop, rock, clasice.Toate au un singur mesaj.

| Lupică27 a răspuns:

Modine tata, nu ma asteptam sa pui o intrebare asa idioata, prefer sa cred ca esti beat.