| anonim_4396 a întrebat:

Ce alimente, lucruri inedite ati mancat?

14 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Am mancat carne de ren, un fruct care se numeste Charon. Daca mai pap ceva inedit te anuntbig grin

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mancare chinezeasca (nici nu vreau sa stiu ce continea).
Iar, cand eram la gradinita, exista un soi de lipici, la borcanel, pe nume "Pelicanol" (lipiciul, nu borcanelul), cu un delicios gust de migdale. Il mancam cu delicii. Norocul meu ca, pe vremea comunistilor, nu se prea fabricau lucruri de calitate pentru ca altfel, as fi avut matzele lipite strans intre ele.

lolita
| lolita a răspuns:

Picioruse de broaste, suc de aloe vera (nu stiu daca in tara exista), arici de mare, caracatita, pisica de mare si alte animalute marine. acum chair nu imi vin in minte mai multe, daca-mi amintesc revin cu un raspuns.

| Cσσкiє a răspuns:

Eu am mâncat cârnaţi din carne de căprioară şi salam de urs happy

| Sოﺁℓε a răspuns:

Picoare de broasca caracatita scoici fructe de mare si multe altele big grin

| tarziu a răspuns:

Melci, scoici, pui de balta(craci de broasca), salam de urs, tocanita de caprioara
Aveam un prieten care manca pe vremuri paine cu aquafresh si castraveti murati. zicea ca'i buna chestia

| ღ♥•þί†ίк•♥ღ a răspuns:

Am mancat:
carne de scorpion.
carne de ren.
fiere de sarpe.
creier de maimuta.
penis de bou.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am mincat multe chestii in cele citeva experiente de supravietuire. N-as putea sa ti le insir pe toate.De pilda sarpe fript sau picioare de broasca. Poate iti vine sa vomiti dar supravietuirea ti-o cere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am mancat fructe de cactus, nu mancasem si toate fructele exotice pe care le importam, si carne de cal, nu voi necheza, mi s-a schimbat doar putin vocea laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Allinna sa cred ca o dai inspre femela de cal?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@harciog, cu toata ingaduinta, n-am realizat ce-i cu femela de cal, poate un trapash, aaa, ce zici, harciogi n-am incercat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-au dat chinezii toate "bunatatile". Un platou mare plin de lucruri inedite: broaste, gandaci, sobolani, viermi albi si pot continua. Dar erau bune, copan de broasca, viermele atat de zemos, iti curgea zeama pe la gura. Codita de soricel, rontai la ea pana te plictisesti. Sa nu mai zic de supa de melci din Thailanda, delicioasa. Iti aluneca melcii pe gat, si contimente din plin, te arde pana-n... La Dubai am mancat carne de camila.
Si cica nu sunt italienii broscarilaughing La Capri am mancat paste italienesti cu tocatura de broaste, a fost buna. Mie imi plac chestiile astea inedite.
In trecut am gustat mancare de caine laughing Dupa ce am terminat... ma luase un latratrolling on the floor Dar sunt bune, mi s-a aplecat de la carnea aia cu sos, ma trageam de aplecate dupa ce am terminat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Strugurel de buze laughing.

| enam2000 a răspuns:

Cand eram mic (1 an si jumatate) am mancat o cutie intreaga cu supozitoare laughing - din fericire m-am ales doar cu o zi de spitalizare - probabil le-am confundat cu bomboanele. Nu ma intrebati ce gust au avut ca nu mai stiu au trecut aproape 19 ani de atunci happy Alimente? (hm...parca asi mai incerca niste supozitoare laughing ) am mancat friptura de urs - initial nu am stiut ce mananc.