| smek3r a întrebat:

Ce ați face pe o insulă pustie?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

As căuta semnal de internet

| Violleta2022 a răspuns:

Nimic. As astepta sa vina urmatorul vapor cu turisti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aș explora acea insula, aș mânca din pomii fructiferi de acolo și aș canta cu voce tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aș explora acea insulta, as alerga, aș canta și aș vorbi singura.

| ArchangelElohim a răspuns:

As incerca sa supravietuiesc si cum sunt un supravietuitor, deja am supravietuit multor chestii similare, as incepe sa caut/ fac unelte, sa fac foc sa gasesc apa si mancare. apoi as construi un shelter- un loc sa nu ma ploua o mica casuta, depinde si de ce gasesc pe acea insula pustie. s-ar putea sa gasesc resurse minunate, hrana din belsug, resurse lemnoase interminabile, peisaje minunate, apa potabila si altele care sa ma faca sa nu-mi mai doresc niciodata sa fiu salvat. Visul meu e sa-mi construies o casa de lemn in padure si sa traiesc liber in natura, o insula cu de toate e mai mult de cat as putea visa.