| Lαααα a întrebat:

Ce bancuri fhaine stiti? Dau fundita! tnX!happyhappyhappyhappy:X

Răspuns Câştigător
| SuperMagicSmile a răspuns:

Un cioban se duce la un mafiot italian si zice:
-Vreau si eu sa fiu mafiot, ce-mi trebuie?
-Bade, BMV in garaj ai?
-Nu.
-Casa de trei etaje, cu lift ai?
-Nu.
-Lant de aur ca al meu ai?
-Nu.
-Ei bine, cand le vei avea sa vii la mine.
Se duce ciobanul la sluga lui si ii zice:
-Sluga, darama 5 etaje, schimba elicopterele pe masini BMV, si baga cainele in casa ca-mi trebuie lantul.

Un barbat intra in dormitor cu o capra in brate si zice:
-Uite draga, asta-i vaca pe care o f*t cand tu ai migrene.
La care sotia spune:
-Daca n-ai fi asa de prost ti-ai da seama ca aia e o capra.
-Daca n-ai fi asa de proasta ti-ai da seama ca vorbeam cu capra

Mai Ioane, de ce te-ai insurat?
- Pentru ca nu-mi placea mancarea gatita de mine.
- Si acum cum e?
- Acum imi place!

Un elev se duce la cantina si singurul loc liber este langa un profesor. Neavand ce face, se aseaza acolo. Profesorul spune: - Porcul nu-i este prieten porumbelului. Studentul raspunde: - Bine, atunci eu am zburat. Enervat la culme, la examen, profesorul ii pune studentului cele mai grele intrebari, dar acesta raspunde la toate. In cele din urma, profeorul il intreaba: - Vezi pe drum un sac de minte si unul de bani. Pe care il iei? - Pe cel cu bani. - Eu l-as lua pe cel cu minte. -Elevul: Fiecare cu ce n-are... Profesorul, furios de-a dreptul, ii scrie pe lucrare "BOU". Studentul merge la el si ii spune: - Domnule profesor, v-ati semnat, dar nu ati trecut nota!

Alinuta si Alinut mergeau pe un pod.
Podul s-a daramat si Alinut a cazut si a murit. Alinuta a avut mai mult noroc, s-a agatat cu ochiul intr-un cui.

Ce spun femeile carora li se intoarce barbatul mai devreme acasa:
Englezoaica: John, este ora trei si cinci si ar fi trebuit sa vii abia la si zece
Frantuzoaica: Draga, bine ca ai venit, acum o facem in trei
Romanca: Ioane, tu crezi ce vezi sau ce iti spun eu?

La tribunal.
- E adevarat ca l-ai facut pe reclamant `imbecil si magar`?
- Domnule judecator, sincer sa fiu, nu-mi mai amintesc. Dar daca-l privesc bine, cred ca-i foarte probabil sa-i fi zis asa.

Barbatul: - In sfarsit! Am asteptat asta atata timp!
Femeia: - Vrei sa plec?
Barbatul: - Ai innebunit? Nici sa nu te gandesti la asta.
Femeia: - Ma iubesti?
Barbatul: - Bineinteles! Tot timpul!
Femeia: - M-ai inselat vreodata?
Barbatul: - Doamne fereste! Bineinteles ca nu.
Femeia: - O sa faci sex numai cu mine?
Barbatul: - Sigur ca da. Cu orice ocazie.
Femeia: - O sa ma lovesti vreodata?
Barbatul: - Ai innebunit?
Femeia: - Pot sa am incredere in tine
Barbatul: - Da!
Femeia: - Iubitule!

si acum citeste de jos in sus

Doi homosexuali se cearta:
- Porcule!
- Boule!
- Nenorocitule!
- Cretinule!
- Tampitule!
- Sa mi-o sugi!
- Aah.ne impacam?

O tipa la dentist. Suna telefonul ei, nu respunde nimeni.
In 5 min suna mobilul din nou, iarasi nu raspunde nimeni.
A treia ora incepe sa sune, doctorul enervat raspunde:
- Alo? Cine este?
- Sunt sotul doamnei, si tu cine esti? Unde e nevasta mea? Da-mi-o la telefon!
- Imi cer scuze, domnule, dar nu poate vorbi acum, mai dureaza 5 min, eu termin, ea scuipa si te suna inapoi, ok?

Patru "calculatoristi" se intalnesc la o bere.
Unul incepe sa povesteasca:
- Am agatat aseara o tipa beton. Am dus-o acasa.
Eu incins, ea incinsa. Ne-am apucat sa ne dezbracam chiar din momentul in
care
am intrat pe usa. Am "pus-o" in picioare, rezemati de perete...
Ne-am cautat o noua pozitie si am asezat-o pe birou, chiar pe tastatura
noului meu calculator...
Este brusc intrerupt de ceilalti, in cor:
- Aha! Ce calculator ti-ai luat?

Un avocat nu opreste cu masina la semnul STOP si este tras pe dreapta de un politist. Dupa cum se
stie, avocatul este un tip arogant, care se crede mult mai destept decat altii, asa ca omul nostru
decide sa faca putin misto de politist:
- Actele dvs, va rog.
- Pentru ce?
- Nu ati oprit la semnul STOP!
- Am incetinit si era liber, nu venea nimeni!
- Dar nu ati oprit masina pe loc...actele, va rog.
- Care-i diferenta?
- Diferenta este ca la semnul STOP trebuie sa opriti masina pe loc, aceasta e legea...actele va rog...
- Daca imi poti arata care este diferenta legala intre a incetini si a opri, iti dau actele si te las
sa-mi dai amenda, daca nu, ma lasi sa plec si nu ma amendezi!
- De acord, dar coborati va rog din masina!
Avocatul coboara linistit, iar intre timp politistul isi scoate bastonul si incepe sa dea vartos in
avocat, spunand:
- Vrei sa ma opresc sau doar sa incetinesc?

Un tip la urolog.
Doctorul: in primul rand v-as recomanda sa nu va mai masturbati.
Tipul mirat si putin ingrozit: Dar de ce?
Doctorul: Ca sa va pot consulta

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Un bărbat la librărie către vanzătoare:
- Aş dori cartea cu titlul "Superioritatea bărbatului faţă de femeie"!
- Utopie şi SF-uri la etajul 1, vă rog! oh go on rolling on the floor laughing

NOname
| NOname a răspuns:

- Doamnă, ştiţi că soţul dv. vă înşeală? confused
- Bineînţeles, ştiu cu cine, ştiu unde şi cand, thinking dar nu mi-am dat seama cu ce! devil oh go on laughing

| Malvina24 a răspuns:

Bula vine de la scoala si intreba pe maica-sa:
- Mama, ce avem azi de mancare?
- Ghiveci? Te servesc?
-La sa ca imi iau singur! a zis Bula, mergand pe balcon si rupand o o bucata din ghiveciul de flori, pe care incepe sa-l mestece.

Dragii mei parinti,

Sunt deja de 3 luni la Facultate si inca nu v-am scris. Imi pare nespus de rau insa va promit ca ma revansez de data asta. Insa inainte de a continua sa cititi scrisoarea, v-as ruga sa ocupati loc. In nici intr-un caz sa nu continuati sa cititi scrisoarea stind in picioare!
Arsurile mi s-au vindecat aproape complet si am scapat incet si de starea de soc pe care mi-a provocat-o faptul ca a trebuit sa sar de la etajul 4. Am stat in spital doar 2 saptamani, vad deja destul de bine si voma aia groaznica imi apare doar saptamanal. Deorece incendiul a fost provocat de mine trebuie sa platim ca despagubiri 90 de milioane de lei facultatii, dar toate astea sunt fleacuri, avind in vedere ca am ramas in viata.
Norocul meu a fost ca barbatul din blocul de vis-a-vis a vazut ce s-a intimplat si a chemat salvarea si pompierii. El a fost cel care m-a vizitat dupa aia la spital si dat fiind faptul ca nu aveam unde sa mai stau (camera mea s-a facut scrum) a fost atit de amabil sa-mi ofere sa stau cu el. Are o garsoniera, insa ne intelegem foarte bine. El e de doua ori mai in virsta ca mine, insa ne iubim extrem de mult si vrem sa ne casatorim! Inca nu ne-am hotarit cind, dar vrem sa facem nunta inainte sa fie prea evident faptul ca sunt gravida.
E adevarat, dragii mei parinti, voi fi mama in curind!
Stiu ca abia asteptati sa fiti bunici si sunt sigura ca veti iubi bebelusii (deorece vor fi tripleti) la fel de mult cum m-ati iubit pe mine cind am fost mica. Singurul lucru care ne intirzie nunta e o infectie care il afecteaza momentan pe iubitul meu. Din cauza asta suntem din nou la spital, fiindca evident ca m-am infectat si eu, dar deja ne simtim mult mai bine datorita antibioticelor pe care le primim amindoi intravenos. Medicii numesc boala asta sifilis sau cum...
Stiu ca il veti primi pe sotul meu cu bratele deschise si va deveni in scurt timp un adevarat membru al familiei. E un om foarte de treaba si, cu toate ca nu a terminat 8 clase, e foarte ambitios! Evident are alta religie ca a noastra, dar stiu ca sunteti toleranti si nu va va deranja astfel nici faptul ca pielea lui are o culoare putin mai inchisa decit a noastra. Probabil ca va veti intelege foarte bine si asta nu in ultimul rind si datorita faptului ca are in mare o virsta apropiata de a voastra, mai ales ca vrem sa ne mutam acasa (garsoniera lui e cam mica pentu trei copii).
Si parintii lui sunt niste oameni foarte cumsecade. Tatal lui e chiar unul dintre cei mai renumiti traficanti africani!
Acum, ca v-am povestit despre toate, a sosit momentul sa va recunosc ca nu mi-a ars locuinta, asa ca nu am nimic, nu am fost in spital nici macar o zi, n-am sifilis si nu am nici vreun logodnic negru.
Adevarul e ca m-au picat la chimie organica si la mate si am luat un 6 la masini si actionari si am vrut doar sa va constientizez asupra faptului ca exista pe lumea asta chestii mult mai nasoale decit asta.

Va pupa dulce, a voastra fata.

Cum faci o femeie sa economiseaca bani?
Bancnota Brad Pitt

: Care e diferenta intre o tornada si o femeie?
R: Nu e nici o diferenta, amandoua vin furioase, si cand se duc iti iau si casa si masina, totul!

Un tip in varsta intra intr-o biserica. Se duce la popa si incepe...
"Parinte, am 80 de ani, sunt casatorit, am patru copii si 11 nepoti. Am luat o pastila de Viagra si dupa aia am facut toata noaptea sex cu doua fete de 18 ani! De doua ori cu fiecare!"
Popa se uita uluit la el si ii spune:
"Fiule, cand te-ai spovedit ultima oara?"
"Niciodata, sunt evreu", zice mosul.
"Pai si de ce-mi spui mie?", zice popa.
"Imi bag picioarele, spun la toata lumea!"

Un cersetor intinde mana catre un domn, dar acesta nu-i da nimic:
- Lasa ca stiu eu ca, daca ti-as da bani, i-ai bea!
- Domnule, dar eu nu beau deloc!
- Atunci i-ai da pe tigari.
- Dar eu nu fumez!
- Atunci, i-ai cheltui cu femei usoare...
- Domnule, n-am facut niciodata asa ceva!
- Atunci, vino sa vada sotia mea cum arata un barbat fara vicii.

otia implineste 50 de ani.
Sotul vine acasa cu un buchet imens de flori si un tablou.
Pupaturile si urarile de rigoare.
Sotia priveste lung la tablou, care infatisa o natura moarta: pe o masa, un trandafir, o sticla de sampanie, o paine si o sticla cu lapte.
"Bine, bine...", spune sotia, "ce semnificatie au toate astea?!"
"La 20 de ani erai ca un trandafir; la 30 ca o sticla de sampanie; la 40 ca o paine calda, iar acum la 50 esti ca o vaca cu lapte..."
Sotia inghite in sec si spune...
"Da, dar exista si reversul, pe care acum ti-l voi spune, la 20 de ani, trandafir, da, da, dar prima petala nu ai cules-o tu, la 30 sticla de sampanie, spuma nu tu ai baut-o, la 40 ca o paine calda, miezul nu tu l-ai mancat, iar acum la 50 oi fi eu ca o vaca cu lapte, dar sa stii ca se mai gaseste cite un tauras sa ma intrebe:
"Auzi, cind pleaca boul in delegatie?"

| naomy9799 a răspuns:

Sall...

Un oltean si un ardelean erau intr-un tren.
Olteanul: M-a facut muica oltean, maaa!
Ardeleanul: No, iart-o!

Intr-o zi Vasile era la lucru pe camp.
Si vine Ion vecinul lui si il striga.
-Ba Vasile o murit soacra-ta, vino repede acasa.
Dar Vasile striga:
-Ba Ioane prima oara lucru si dupa aceea distractia.

Un roman si un ungur intr-un compartiment de tren. Vazand cateva placute inscriptionate ungurul il intreaba pe roman:
-Ce scrie acolo ma?
-Nu scoateti capul pe geam, periicol de moarte!
-Si mai jos?
-Acelasi lucru dar in engleza.
-Si mai jos?
-Acelasi lucru dar in franceza.
-Da in ungureste de ce nu scrie?
-Pai voi aveti voie sa faceti asta.

Sper sa-ti placa...:*