| ĄŇÐİ a întrebat:

Ce farse as putea sa fac de 1 Aprilie?

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Uite ce faceam in generala. Am mai pus raspunsu' asta o data da' ce sa-i faci...

1. I-am spus profei de civica, ca in locul scolii a fost, pe vremuri, un cimitir, iar ca decedatii au fost niste evadati ucisi de politie. Cu 2 minute inainte sa intre profa la ora, doi colegi s-au ascuns in dulap, iar cand am pomenit noi de cimitir, ei au inceput sa bata in pereti si sa scoata sunete ciudate. Profa, a inceput sa se inchine si apoi sa planga. In ziua aceea, si-a dat demisia si a plecat din scoala. Noi ne si bateam joc de ea, ca are aproape 50 de ani si e virgina inca. rolling on the floor i se spune Molia, va dati seama de ce. laughing

2. I-a curs unei colege sange din nas si din gura, pe profa. (bineinteles, nu adevarat) si aia a tipat pana a crapat un geam. Nu noi l-am platit! laughing

3. Faza cu emoistii. Tot la ora de civica. Ne luam toti la noi tricouri negre sau orice negru, machiaju' si demachiant. Inainte de ora, ne machiam toti, si baietii, si ne imbracam in negru, iar pe maini dadeam cu carioca rosie, de parca aveam venele taiate. Stateam intinsi pe jos cu lamele in mana, iar altii erau jumate pe geam, altii se scremeau rolling on the floor Intra profa, si incepe sa urle si se duce la director. Pana venea directorul, noi ne demachiam repede si incepeam sa citim din constitutie. Venea directorul, si facea: Doamna, sunteti prea tensionata. Copiii acestia nu fac decat sa invete!

3. I-am zgariat masina lu' profu de info si am semnat-o "Dl Turcu" (profu de mate)

4. I-am pus viermi de jeleu pe scaun lu' aia de franceza

5. Doi colegi si-au dat pantalonii jos in fata lu' profu' de mate, si aveau chiloti d'aia cu formule la mate si ziceau: Vedeti domn' profesor, ce invatam noi!

6. Am lipit o hartie de 50 lei pe jos, iar cand o vedea cineva, se apleca sa o ia. Cand se aplecau astia, se ducea cineva in spatele lor si facea semne oarecum obscene, iar noi faceam poze.

7. Se gaseau niste bete cu zahar, nu stiu cum se numesc. Noi le goleam, puneam sare in loc de zahar in ele, si le imparteam colegilor. rolling on the floor

8. I-am pus lu' mama Dero in pasta de dinti.

9. i-am pus lu' tata spirt in aftershave.

10. Am ramas "blocati" in clasa. Am pus pe cineva sa tina usa sa nu se deschida, iar noi eram cu profa in clasa. Incepeam sa urlam ca prostii, pana a sunat aia la pompieri. Era sa ne scada media la purtare.

11. In ora de geografie, era o liniste deplina. Profu' aproape ca dormea, cand se aude mai pe la jumatatea orei: BAU!

12. Am venit toti odata in pantaloni scurti si in tricou la scoala, iar uniforma era pe dupa dulap. rolling on the floor ne-au trimis acasa pe toti

13. Am incuiat-o pe aia de romana in cancelarie.

14. Cand eram de serviciu pe scoala, am luat scotch si am scris pe o foaie, WC public. Foaia aceea am lipit-o pe usa unei clase. Va dati seama, cine era nou in scoala... unde intra rolling on the floor

15. I-am pus muzica lu' ala de desen. E fan MJ de peste 20 de ani, si am pus Thriller, si am inceput sa dansam toti. Dupa 5 minute, incepe Romeo Fantastik - 1, 2 sa ti-o imping (sau ceva in genu) iar dupa alte 5 minute, dansu pinguinului

10 răspunsuri:
| Bya132 a răspuns:

Am niște sugestii.
Deci, de exemplu:
Sigur ai un borcănel unde îți ți zahărul și sarea. În borcănelul cu zahar, pune sare, și în cel cu sare, pune zahăr, asta nu ar trebui făcută când vin străini.
Neuitata farsă cu „ai șireturile dezlegate"!hee hee
Sau
Ia o monedă, lipește-o cu super-glue undeva, unde vrei să se întample farsa. Strigă unui prieten mai zgârcit: „uite o monedă" stai acolo și vezi cum își rupe unghiile.
sau
Adaugă în cutia cu lapte colorant alimentar. Nu este scump, nici toxic, va fi doar o surpriză colorată happy

Sper că te-am ajutat.

Pa, pa! Și la mulți ani de ziua femeii!

| Kazimir a răspuns:

Uite una: iei un prieten si te duci la mama ta. si ii zici: mama sunt gravida cu el happy
a doua. iei un cutit, ketchup te dai pe gat cu el si te intinzi pe jos in camera cu cutitu in mana.
eu le-am incercat pe amandoua si au iesit foarte bine

| giuly a răspuns:

Sa iti infigi o barda in spate si sa zici ca te-ai intalnit cu Mihai Viteazu'.

| DaVà a răspuns:

Deci ai nevoie de:
1.bicarbonat
2.apa sau ceva lichid galbui
Le amesteci si obtii spuma pe care ti-o pui la gura si pe haine. Fugi repede la mama ta si zii:"Mama ajutor!"Daca supravietuieste farsei e garantat ca nu mai pui mana pe net 3 luni.Iti zic din experienta!

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Sa te caci in pantoful cuiva.Alegi tu al cui sa fie...

| Pralină a răspuns:

Eu i-am bagat laxative in caiul mameibatting eyelashes
Am ascuns papucul tatei dupa dulaplaughing
Iam bagat toate sutienele la soramea in ghiozdanlaughing
Si i-am zis la un coleg sa il sune pe fratele meu la 7 si sai zica:Alo serviciul de gay ati sunat pentru placeri?
ToT cu acelasi baiat m-am dus la mama si i-am zis ca m-a dezvirginat(faza cu insarcinata am mai modificatolaughing)
La tata i-am lasat un bilet in care i-am scris ca am fugit cu un baiat in lume, eu eram la veciunio jucam GTAlaughing
Am luat carnetul meu din clasele I-IV si am scris mai pe la mijlok 2 si am scris test.A facut mama crizeeeeee
Odata tata m-a enervat si am descarcat de p net un top cu politia si am zis domnu politist tata ma ceartaaaaaa
M-am dat cu noroi si am zis ca mau prins 2 si mau violatlaughingcam atat am facut eu.da nu stiu ce sa fac anul asta...hmmmm

| Vizitiul a răspuns:

Spune-le parintilor tai ca esti insarcinata,

| ionela_7741 a răspuns:

Eu m-as inspira de la emisiunea faci fata faci bani happy

| Sorinelo19 a răspuns:

Orice vrei dar nu glume proaste sau porcoase!:X

| Mihaela_Carmen_1996 a răspuns:

Pune in periuta de dinti a fratelui|sora|parintii tai sar eextra fina happy trezeste-te inaintea lor ca sa le vezi mutra tafnoasa pe care o faclaughing spor mult happy