| hSh3ad a întrebat:

Ce porecle mi se potrivesc pentru numele Robert?!?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Robi...
SI sa iti spun si ce inseamna:
Acest nume de baiat este folosit in Germania, Anglia, Franta, Rusia, Polonia, Cehia, Norvegia, Suedia, Danemarca si Romania. Sursa lui este Hreodbeorht, un nume germanic vechi insemnand "stralucind cu faima".

11 răspunsuri:
| Bastet a răspuns:

Roby
rob
robinet
robster
trebor(numele inverslaughing)
robor
rori
bobby
rock
robin
ro
bobertlaughing

cam astea ar fibig grin

| Malvina24 a răspuns:

Porecla nu vine neaparat de la numele tau!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și am un coleg de birou care îl cheamă Robert.
Eu îi zic Roby, Robertuțu, Robicuță, Roberto, Robe, etc.
Pa, pa.

| Aero a răspuns:

Robert...Robert Pattinson laughing

| Roby67 a răspuns:

@Legiuitoarea, daca mi-ai spune mie Robertutu sau Robicuta, te as numi si eu Tutu sau Cuta happy

| Andrew1998 a răspuns:

Roby Bubble

| hSh3ad explică:

Pentru cei care spunbig grine ce i-am dat funda lu' alex este pentru ca n-are fundite multe...

| LifTwist a răspuns:

Robby, Robbie, Roberto, Robertson, Robin, Robinson, Riobard.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@HarryPotter : Mi-a plecut la nebunie raspunsu tau, aveam tendinta sa ma duc cu [,] cursorul in dreptul raspunsului tau sa declar raspunsul castigatorlaughing) si, teapa nu e intrebarea mealaughing) Foarte tare laughing

| BuBuLetS a răspuns:

Roby

| Ancutzik_5018 a răspuns:

Ce porecle is astea,mai bine adormi bebelusi ca ele, ziceti si voi, utobert!tongue