| aripifrante a întrebat:

Ce povesti amuzante mai stiti?! Sau faze reale care vi s-au intamplat? Dau >funda:*big grin

Răspuns Câştigător
| Pralină a răspuns:

Am un verisor care e la gradinita in grupa pregatitoare si tin minte ca odata am mers cu el ca era prima zi de gradi si ma zis sa nu il las singur pe acolo sa stau umpik...ca maicasa si taicasu erau la sevrici si pana cand incepeau la mine orele mai era, copii il intrebau cum il cheama si el zicea denis, dupa vreo 10 minute il aud pe unu cum il striga:! penis!rolling on the floorrolling on the floor

Eram cu fratele meu si cu spramea mai mari( el 16 ea 18.eu 13crying) in cluj la matusa si ne-a zis ca ne lasa sa mergem la magazine da numa daca vin si unchiu cu matsa cu noi si sa nu ii stricam cardul de credit a zis ca ne da 50 de lei la fiecare si in caz ca ne costa ceva mai mult are matusa card de credithappy s-a oprit de povesti cu nu stiu ce prieteni dea lor si noi am luat cardul si am fugit de acolo si zbaff la cumparaturilaughingdupa aia ii vine peste 10 zile scrisoare la matusa, achitati factura in valoare de...(mooolti bani)big grinlaughingsi ceam mai pattoo.big grinbig grin

Eram odata pe afara cu cainele meu si el fiind mai mare( de lup) am trecut pe langa o doamna imbracat frumos ca de nunta si in fata casei ei era o ballaaaaaaaaaa maaare si din greseala am scapat cainele din lesa si a fgit care aia si plousccc in balta! In momentul ala am zis ca nu-i cainele meu ii al unei vecine si ca imi da 50 de lei daca il plimb si de aia nu ma asculatalaughing)::O:Olaughing

jucam vat ascunselea cu unii mai mare de vreo 15-16 ani si pe mine mau gasit prima ca m-am urcat in copac si am picat exact la unu in bratelaughing lolz ce penibil si am zis ca imi dau 40 de lei daca zis unde sau ascuns copii si eu am zis:sa fie 50 si batem palma si am ciripit ca un canarlaughing

sau eram odata mai mica si a venit bunica din parea mamei acasa si tata i-a zis la mama perfect numa mata mai lipsealaughingsi eu m-am dus si am zis:buni buni buni ce bine ca ai venit buni.
De ce e asa bine m-a intrebat.
Ca tata a zis ca numa uh mai lispeailaughing))

Eram la scoala azi primavara spre vara si eram prin curte cu o fata si am vazut un baiat care ii place ei si i-am zis la tipu ala:bahh vezi ca la aia ii place de tine maoare dupa tine! Se intoarece ala catre ea:nu cred ca o sa mearga.aia zice de ce? si el zice pentru ca esti najpa fatarolling on the floorrolling on the floorrolling on the floordupa aia trece unu care imi place mine ma salta si pe cand sa ma intrece ceva ca nu stiu ce ca nici in zi de azi nu ma mai intrebat, fata aia mia tras fusta jos!~x( (! vai ce ma enervat! Si fetele sar repede pe acolo sa ma acopere! Lolz ce penibill! mi-am tras fusta inapoi si zapp pe fata aia am traso de par am trantito in noroi si strigau p`acolo baieti:baaa se bat bunaciunile dintra 7-arolling on the floorrolling on the floor

8 răspunsuri:
| YoungHomie a răspuns:

Iti zic eu una tarerolling on the floor)

te prapadesti de rasoh go on

A fost un cal in fata blocului. dar bicicleta nu era a lui

Sfarsitlaughing

faze reale?

cand m-am imbatat in parc rolling on the floor si am ajuns in cimitir beatalaughingrolling on the floor iar prietenul meu era plecat si unii au profitat de mine ca sunt beata ca sa ma :*:* straight facebig grinlaughing

apoi am fost fugariti toti de niste rromi in cimitir care au chemat politiarolling on the floor si eu am cazut in fund. iar in loc sa ma ridic sa continui sa alerg am intrevato pe una"m-am murdarit?rolling on the floor"

| frumusikasuper1000322 a răspuns:

Deci cand era sa plecam la munte (era 4 dimineata)cand sa ncarcam bagajul in msina sa luat curentu(am casa mare deci era greu sa umplam ca umblamcu lumina de telefoane si lanterne)si in sfarsit a venit curentul (a da si eu cand nu era curent eram jos cu mama fratemiu si o prietena si tata era susbig grin)si cand am plecat am ajuns la benzinarie de la iesirea din oras ei si cand eram acolo am uitat laptopul acasa(neam adus aminte)laughingasa si i-am zis mamei sa ne intoarcem dar a zis nu ca cica nu e bine sa te intorci din drum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand m`am basit in timpul examenului. cei din jurul meu au dat foile si au plecat smug asa ca am luat nota mare

| aKylie a răspuns:

Morrrrrrrr

Alinuta a primit de ziua ei o bicicleta si se plimba in jurul blocului. Mamica ei o admira de la balcon:
- Uite, mami, fara-o mana!
Dupa inca o tura:
- Uite, mami, fara mâini!
Dupa inca o tura:
- Uite, mami, fara dinti.

| BeckySiOvidiu a răspuns:

Era odata un tren pe o cale ferata.Treceam noi pe langa el la 12 jumate dimineata.Vazusem intr-un vagon, in special unde se putea observa o mare balega puturoasa, care unul dintre noi o calcase.Si auzim o voce spirituala care zicea '' Lasa balega mea in pace sau te omor".Noi iesisem din vagon fara sa ne dam seama ca avem balega tocita in gura noastra.Si la un momentdat am vomitat sange toti trei si am vazut ca la cateva secunde se formeaza un text in care scria "IN NOAPTEA ASTA O SA VA ARUNC MULTE BALEGI PE GEAMUL DESCHIS CAND VOI VETI DORMI, SI O SA VA INECATI CU EL".Dar chiar daca nu s-a intamplat sa fim inecati cu balegi, dimineata aveam cearsafurile pline cu diaree. Credeti ce vreti asta ni s-a intimplat.

| BeckySiOvidiu a răspuns:

Eu si Ovidiu treceam pe langa o biserica destul de mare.Ne -am asezat pe o banca care din intamplare era acolo.Noi faceam glume pe telefon pana cand a venit un preot sa ne vorbeasca nu stiu ce despre Dumnezeu.Noi am inceput sa vorbim cu el despre aceasta tema chiar daca ni se parea ciudat, trecuse jumste de ora iar noi ne plictiseam, dar preotul vorbea, vorbea si iar vorbea.Pana laurma ne-am gandit sa scapam de el.Prin ascuns au inceput sa scriem un mesaj unui prieten caruia ii scriam " sunane pe telefon cu voce de politist furios.La 2 min. suna telefonul si Ovidiu pune pe speaker sa se auda bine. Prietenul care a sunat pe telefon zice "daca ati gasitun preot care v-a dat o slujba despre Dumnezeu sa aveti grija ca este untraficant de droguri, dupa care preotul zice: Da, este adevarat m-ati prins.

| DidyDede a răspuns:

Pai bunica mea a fost prof. de romana si la o teza cum elevii erau mai prosti ei i-a fost mila de ei si i-a lasat sa copie din manuale. Dupa teza toata cls a luat o nota mare dar un elev era nemultumit ca a luat nota 8 si a zisbig grinoamna profersoara, dar dc am luat o nota asa de mica ca am facut totul corect!
La care bunicatongueai da dar ai scris undeva si "vezi figura de mai jos"
laughing